Pětačtyřicetiletá Čvančarová často a ráda provokuje svým oblečením. I přes mnoho přešlapů stále platí za módní ikonu. Milují ji především ženy krev a mléko.

Múza mužů

Kariéra Jitky Čvančarové začala v Městském divadle v Brně. V tu dobu randila s hereckým kolegou Jánem Jackuliakem. Seznámili se při studiu na JAMU. Slovenský herec se do půvabné spolužačky zamiloval až tak moc, že s ní plánoval založit rodinu. Jitka v té době dala před láskou přednost kariéře.

Jedním ze zásadních životních milníků byl pro Čvančarovou vztah s Martinem Hofmannem. Jejich láska skončila kvůli nevěře herce. Půvabné brunetce byl údajně nevěrný s prostitutkami. Svému expartnerovi se Čvančarová dlouho vyhýbala. Nakonec se jejich vztahy urovnaly a setkali se na natáčení filmu Střídavka.

"Máme se rádi jako lidi, především profesně. Nám se spolu dobře hraje, a pokud to na diváky působí uvěřitelně, tak o tom to přece je," nechala se Čvančarová slyšet pro Blesk.

Ten pravý partner jí do života přišel až v taneční soutěži StarDance. Svého osudového muže si Jitka vzala po roce a půl randění. Ve svatebních šatech byla Čvančarová už v pátém měsíci těhotenství. O šest let později se jim narodilo druhé dítě. Společně tak vychovávají dceru Elenu Emílii a syna Theodora Christiana.

"U nás je to vášnivé, ale je to hezké. U nás je cítit, že tam máme opravdu hluboce lásku, respekt a úctu k tomu druhému. Na tom se dá stavět cokoliv a můžeš si dělat i legraci," prozradila o manželství v rádiu Expres FM.

Bolestivá ztráta

Oblíbená herečka si prošla tou nejhorší možnou bolestí. Čvančarová v roce 2013 potratila. Její maminka v tu dobu byla vážně nemocná. Než si ji vzala k sobě domů, tak o miminko přišla. „Já to vnímám tak, že v životě se všechno děje pro něco. Všechno má svůj význam,“ přiznala v rozhovoru pro Reflex. „Je to strašná věc přijít o dítě, je to velmi bolestivé pro ženu, ale já jsem pak zpětně pochopila, že kdyby se to miminko narodilo v tom období, tak já bych vlastně neměla prostor tolik se věnovat mamince a nechat ji v klidu odejít doma. Vnímám to tak, že to nějaký vyšší smysl mělo,“ dodala.

Módní kreace

Jméno Jitka Čvančarová je spojeno i s módou. Brunetka miluje svými outfity provokovat. První větší pozdvižení způsobila v roce 2017. Do Karlových Varů vyvezla upnuté růžové šaty s obřím dekoltem. „Nejsem stydlínka,“ prozradila tehdy s nadhledem pro Blesk.

O další módní přešlap se postarala v roce 2021. Na filmový festival vyvezla výraznou modrou róbu. Okamžitě se stala terčem internetových vtipálků. Mnozí ji přirovnávali k Droběně z pohádky Tři oříšky pro Popelku. „Na šaty od slovenského návrháře Borise Hanečky bylo spotřebováno 25 metrů hedvábné látky a jejich výroba trvala 32 hodin,“ svěřila se Blesku. Kontroverzní šaty následně vynesla i na předávání Českých lvů.

Prospěšné koníčky

Mimo herectví se věnuje i charitě. „UNICEF a Debra jsou společnosti, které neopustím. Jsme v tom celá rodina, manžel s námi teď točil spoty do televize pro organizaci Debra, která pomáhá pacientům s nemocí motýlích křídel,“ řekla pro Expres.

„Byla jsem v africkém Mali, v jedné z nejchudších zemí na světě, tím jsem začala a tím jsem i poznala UNICEF. Už jsem taková, potřebuji se přesvědčit na vlastní oči, než někam dám svoji pečeť, musím se přesvědčit o důvěryhodnosti organizace,“ upřesnila.

V roce 2023 se po delší odmlce vrátila k divadlu. Po boku Daniela Krejčíka září ve hře Vlaštovka. Inscenaci dokonce režíruje. Poslední roky propadla zdravému životnímu stylu. Oblíbila si otužování. Na zahradě má káď s ledovou vodou. Minulý rok dokonce vyšla s dalšími otužilci nahá Sněžku.

Související články