Blíží se léto a v tomto období je čas na svěží a neotřelou manikúru i pedikúru. Klasikou jsou pastelové barvy, se kterými nesáhnete vedle.

Oblíbené jsou například růžové, fialové, modré či zelené. Můžete zvolit buď jeden odstín na všechny prsty nebo barvy kombinovat mezi sebou.

V kurzu je také ombré efekt, tedy od stínování přírodního nehtu do jakéhokoliv tmavšího odstínu.

Dobrou volnou jsou také metalické laky, kvůli kterým budete nepřehlédnutelná. Zvolit můžete zlatou, stříbrnou nebo bronzovou barvu.

Horkou novinkou jsou magnetické laky. Ty ovšem vyžadují profesionální aplikaci a pro začátečníky na domácí použití nejsou nejvhodnější.

Frčí minimalismus i 3D zdobení

Minimalismus je módní, a to i co se nehtů týče. Dozdobte manikúru nehty jemnými linkami či geometrickými vzory a vytvořte tak neobvyklý vzhled. V případě, že nemáte jistou ruku, lze použít i nálepky.

U mladších generací aktuálně boduje 3D. Výběr je opravdu široký. Od různých květin, kamínků, flitrů a tvarů, které se ovšem hodí spíše na zvláštní příležitosti než na běžné nošení. Vystupující aplikace totiž můžou při různých činnostech překážet.

Chybu neuděláte ani s mramorovým vzorem, který je elegantní a bude vypadat skvěle v kombinaci s bílou barvou nebo s tmavými odstíny.

Tento druh zdobení se skvěle hodí na kratší nehty. I v tomto případě lze snadno dosáhnout mramorovaného efektu pomocí samolepky.

Ať už zvolíte přírodní nehty či velice populární gel lak, který vydrží i několik týdnů, vždy před vytvářením designu nejprve věnuje péči odstranění kůžiček, výsledný efekt pak bude mnohem působivější. Na internetu je celá řada návodů, jak si vytvořit dokonalou manikúru.

Vždy upravené ruce má Jitka Čvančarová, která bez dokonalé manikúry a pedikúry nevydrží ani kdyby byla zavřená doma.

„Neumím si představit, že bych neměla manikúru a pedikúru. Ani kdybych byla doma sama měsíc zavřená s manželem, tak si neumím představit sama před sebou, že bych byla neupravená,“ prozradila herečka před lety v rozhovoru pro iDnes.

„Nejen kvůli mé profesi je dobrý se sobě věnovat. I z pocitu dobrého sebevědomí, to ocení každý. Ze sebevědomé ženy jde úplně jiná energie,“ vysvětlila vnadná brunetka.

S pomůckami na úpravu rukou a nohou proto herečka vyráží i na dovolené. „I když jedu do Asie, tak mám s sebou nůžtičky, lak na nehty a řasenku. Člověk ty základy zvládne sám, kdekoliv, třeba v lese, na skále nebo roklině, jde to,“ uzavřela Čvančarová.

Související články