Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Dvořák o Hlavě Medúzy: S Jitkou Čvančarovou strávil v posteli čtyři hodiny

Jiří Dvořák a Jitka Čvančarová
Jiří Dvořák a Jitka Čvančarová
Zdroj: Profimedia.cz

Role kriminalisty pro Jiřího Dvořáka není nic nového. To pro Jitku Čvančarovou, která mu v seriálu Hlava Medúzy hraje šéfku, se jedná o první zkušenost. Před kamerou se oba herci ale nepotkávají poprvé, a tak jim to na place šlape. Tykat si kdysi začali v situaci, kdy by to nikdo nečekal.

Jiří Dvořák momentálně září v seriálu Hlava Medúzy, kde hraje po boku Jitky Čvančarové. Před kamerou se rozhodně nepotkávají poprvé. Před pár lety spolu ztvárnili milenecký pár v Dokonalém světě a tykat si začali kupodivu až po postelové scéně.

„S Jíťou jsme se potkali už dříve, točili jsme Dokonalý svět, který dělal Vítek Karas, šikovný mladý režisér, a hned jsme točili postelovou scénu. Po čtyřech hodinách ve společné posteli mi Jitka, znalá etikety, nabídla tykání,“ svěřil se Dvořák v rozhovoru pro eXtra.cz.

V současné době má naštěstí dostatek práce, ale spousta umělců o ni vlivem koronaviru přišla. „Načítám třeba audioknihy. Teď jsem zrovna načetl audioknihu Pampeliškové víno od Raye Bradburyho. Namlouvám reklamy, sem tam něco točím a dabuji. To ovšem neznamená, že mě koronakrize nechává chladným,“ vyjmenoval svoji pracovní náplň Dvořák.

„Je to děsivá situace a hrozně mi chybí, že se nemohu setkávat s přáteli, a velmi se mě dotýká, že je tolik lidí nemocných a ve složitých životních situacích. Nejhorší je ten sociální distanc. Je mi to všechno moc líto,“ konstatuje.

Jiří Dvořák Jiří Dvořák Zdroj: profimedia

Role detektiva pro něj jistě nebyla složitá, jelikož ji v minulosti už několikrát ztvárnil. To pro Jitku Čvančarovou to byla novinka. „Je to asi poprvé, kdy využívám značnou část své vlastní mužské energie. A protože jdu často do akce se zbraní, bylo nutné projít výcvikem. Ale netroufám si tvrdit, že umím střílet,“ uvedla podle webu Ceskatelevize.cz Čvančarová.

„Pozitivní vztah ke zbraním rozhodně nemám, ale vnímám je jako potřebné. Jako když máte hrníček na kafe, tak máte zbraň na obranu,“ myslí si herečka, která má za sebou vyloženě akčních rolí velmi málo. Byla zvyklá hrát role svůdných žen, s rolí šéfky mordparty získala nové zkušenosti.

„Vybrali jsme si podobu Medúzy jako symbol našich kriminálních příběhů. Co jeden jedovatý had na její hlavě, to jeden příběh, jeden zločin, jedno zlo. Je pro nás velkou výzvou přijít v dnešní bohaté produkci detektivek a kriminálek s originálním realizačním řešením,“ uvedl podle webu Ceskatelevize.cz na pravou míru název kriminální série režisér Filip Renč.

Jitka Čvančarová Jitka Čvančarová Zdroj: Profimedia.cz

„Jednotlivé příběhy jsou tedy kombinací skutečných kriminálních případů a fikce autorů. Co se týká stylu vyprávění i hudební dramaturgie, rád bych obnovil atmosféru českých kriminálek ze šedesátých let,“ tvrdí Renč.

„Jednoduchá, výrazná hudba, napětí, účelné dialogy, tajemná atmosféra a minimální barevnost obrazu,“ tvrdil ještě před uvedením. „Zločiny, které náš tým čekají, jsou mimořádně závažné. Místo brutality, krve a násilí však divákovi nabízíme napínavou podívanou díky důmyslnosti daných skutků, pachatelů i policistů,“ uvedla pro změnu pro stejný zdroj kreativní producentka Jiřina Budíková.

Čtveřici kriminalistů vede precizní a cílevědomá Karin v podání Jitky Čvančarové. Další role ztvárňují Jiří Dvořák, Michal Isteník a Petra Bučková. Natáčelo se na Brněnsku, Blanensku i v samotné moravské metropoli.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU