Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jitka Čvančarová jako drsná šéfka v Hlavě Medúzy: Bylo nutné projít výcvikem

Jitka Čvančarová
Jitka Čvančarová
Zdroj: Profimedia.cz

Nový kriminální seriál Hlava Medúzy natočil Filip Renč. Do hlavní role obsadil mimo jiné i Jitku Čvančarovou, která hraje vždy spíše vyzývavé ženy než drsné šéfky. Role pragmatické Karin pro ni byla novou zkušeností. Co všechno musela absolvovat před nástupem na plac?

Kriminálek není nikdy dost. Tu z brněnského prostřední nedávno dotočil Filip Renč a jmenuje se Hlava Medúzy. Šéfku mordparty si zahrála Jitka Čvančarová, kterou diváci v roli drsných žen obvykle příliš nevidí.

„Je to asi poprvé, kdy využívám značnou část své vlastní mužské energie. A protože jdu často do akce se zbraní, bylo nutné projít výcvikem. Ale netroufám si tvrdit, že umím střílet,“ uvedla podle webu Ceskatelevize.cz Čvančarová.

„Pozitivní vztah ke zbraním rozhodně nemám, ale vnímám je jako potřebné. Jako, když máte hrníček na kafe, tak máte zbraň na obranu,“ myslí si herečka, která má za sebou vyloženě akčních rolí velmi málo. Bez výcviku by to podle ní nešlo.

Jitka Čvančarová Jitka Čvančarová Zdroj: profimedia

První díl se točí kolem zmizelého originálu od Petera Paula Rubense. Obraz pojmenovaný Hlava Medúzy zmizel. Osmidílnou sérii natočil režisér Filip Renč. Scénáristou je Petr Hudský, který se podílel také na seriálu Labyrint.

„Vybrali jsme si podobu Medúzy jako symbol našich kriminálních příběhů. Co jeden jedovatý had v její hlavě, to jeden příběh, jeden zločin, jedno zlo. Je pro nás velkou výzvou přijít v dnešní bohaté produkci detektivek a kriminálek s originálním realizačním řešením,“ cituje Filipa Renče web Ceskatelevize.cz

„Jednotlivé příběhy jsou tedy kombinací skutečných kriminálních případů a fikce autorů. Co se týká stylu vyprávění i hudební dramaturgie, rád bych obnovil atmosféru českých kriminálek ze šedesátých let,“ tvrdí Renč.

Filip Renč Filip Renč Zdroj: Profimedia

„Jednoduchá, výrazná hudba, napětí, účelné dialogy, tajemná atmosféra a minimální barevnost obrazu,“ tvrdil ještě před uvedením. „Zločiny, které náš tým čekají, jsou mimořádně závažné. Místo brutality, krve a násilí však divákovi nabízíme napínavou podívanou díky důmyslnosti daných skutků, pachatelů i policistů,“ uvedla podle výše zmíněného zdroje pro změnu kreativní producentka Jiřina Budíková.

Čtveřici kriminalistů vede precizní a cílevědomá Karin v podání Jitky Čvančarové. Další role ztvárňují Jiří Dvořák, Michal Isteník a Petra Bučková. Natáčelo se na Brněnsku, Blanensku i v samotné moravské metropoli.

Vedle čtveřice hlavních hrdinů se v jednotlivých epizodách představí například Igor Bareš, Hana Maciuchová, Arnošt Goldflam, Pavel Kříž, Jana Švandová, Lenka Vlasáková, Pavel Řezníček, Ladislav Frej nebo Karel Heřmánek mladší. Informace přinesla Česká televize.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky