Jitka Asterová patřila mezi nejznámější osobnosti své doby, v posledních letech už ale není v takovém popředí zájmu.

Umělkyně se narodila 7. prosince 1959 v Praze a v mládí byla vyhlášenou sexuální ikonou a často jí fanoušci přezdívají česká Carrie Bradshaw.

Blondýna má i po šedesátce sexappealu na rozdávání, stejně tak jako energie. Štíhlou postavu si udržuje hlavně díky józe, ke které si dle vlastních slov dlouho hledala cestu.

„O jógu jsem se pokoušela několikrát, ve třiceti, ve čtyřiceti… Vždy jsem ale z lekce odešla, bylo to na mě moc klidné, málo výbušné, strašná nuda. Přišlo mi to jako nějaká sekta. Ale po padesátce, když mi ve 101 letech zemřel tatínek, mě Bára Hrzánová vzala na lekci. A já už neodešla,“ svěřila se Asterová v podcastu Bubliny

Vášni pro tento sport propadla herečka natolik, že se stala certifikovanou lektorkou. Na hodiny k ní pravidelně dochází dokonce i její kamarádka a spolužačka z DAMU Ivana Chýlková.

I v pokročilém věku ale Jitka nezanevřela na večírky a čas od času si ráda vyhodí z kopýtka. Dnes už ale prý Asterová zná své hranice.

„Musím pít alkohol jedné barvy, hodně vody a mít pak aspoň dva dny volno. Nebaví mě pravidelné popíjení, ale jednou za čas to mám ráda, pořád se dostanu dobrou dávkou alkoholu do vtipnějšího stavu, než mám po dvaceti pozdravech slunce…,“ přiznala herečka, že i přes svůj zdravý životní styl si ke kávě ráda zapálí cigaretku.

Linhart skončil za mřížemi, bylo to náročné

Co se soukromí týče, Asterová je dvojnásobnou maminkou. Syna Adama a dceru Annu má se svým bývalým partnerem Tomášem Linhartem.

Vztah trval pouze do narození druhého potomka, kdy podnikatele náhle zadrželi za daňové úniky a zavřeli ho na několik let natvrdo.

Moderátorka tak skončila s dětmi sama. „Bylo to náročné! Vím moc dobře, co to znamená starat se, denně děti vozit do školy, věnovat se jim. Nejednou jsem si tu samotu i obrečela, všechno bylo na mně,“ zavzpomínala Jitka pro Blesk.

Zatímco dcera se vydala v jejich šlépějích a je také herečkou, syn se věnuje sportu. Adam se v minulosti věnoval thaiboxu a aktuálně hraje za Rugby Club Tatra Smíchov. 

Po narození měl přitom syn herečky problémy s hybností ruky. „Vzhledem k tomu, že je to citlivé téma a já jsem ho nikdy neodkrývala, tak nebudu to úplně specifikovat, ale stala se nějaká malá chyba při porodu a museli jsme rehabilitovat s rukou. A dělali jsme Vojtovu metodu. Mám s tím opravdu zkušenosti. Myslela jsem si, že nikdy s tímto zkušenosti mít nebudu, ale byla jsem velmi trpělivá, i moje rodina a ta práce se opravdu vyplatila. Pamatuji si, co jsem tehdy prožívala. Dívala jsem se do kočárků na děti, na jejich ručičky, jestli mají všechno v pořádku. Takže od té doby už neberu jako samozřejmost, že se nějaké dítě narodí zdravé. A ta práce a ta trpělivost se opravdu vyplatila,“ zavzpomínala Asterová, které se mateřská péče vyplatila a syn vše v dospělosti dohnal.

Související články