Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Tajemství Jiřiny Jiráskové: Týrání, ponižování a pokus o sebevraždu!

Jiřina Jirásková
Jiřina Jirásková
Zdroj: profimedia
Jiřina Jirásková

Jak to měla ve skutečnosti Jiřina Jirásková se vztahy s kolegy nebo v osobním životě? Byla ženou dvou tváří?

Dvě tváře

Jiřina Jirásková byla brilantní herečka, u diváků velice oblíbená, možná i díky pozitivním rolím, které na filmovém plátně ztvárňovala - odtažitá doktorka a sestra mentálně postižené sestry, kterou si zahrála neméně slavná Jiřina Bohdalová, mluví za vše a padla jí jako ulitá. Horší to ale bylo v jejím soukromém životě.

U hereckých kolegů byla přímo nenáviděná! Jako ředitelka Vinohradského divadla napáchala spoustu škod. Jedním z nejhorších přešlapů byl vyhazov Radka Brzobohatého. I chlap jeho formátu byl na krutou šéfovou příliš krátký. Podal okamžitě výpověď, ale než si stihl odnést z divadla věci, nechala Jirásková převrtat zámek z jeho skříňky a poslala mu věci v igelitce!

Mezi řádky

Na pohled usměvavá dáma v letech, ve skutečnosti dračice chrlící oheň. Vyprávět by mohla její hospodyně Zdena Šírová. Trávila s ní poslední roky života a popisuje je jako velmi traumatizující. Asi aby ulevila své pošramocené duši, napsala o chování uznávané herečky knihu, kde na ní nenechala nit suchou. Dokola musela venčit psa Amálku, po kartonech kupovat cigarety a doplňovat zásoby koňaku, vyměňovat vývod se stolicí. Snad by se dala starost o herečku přežít, kdyby čas od času promluvila s respektem nebo projevila špetku vděku.

Jiřina Jirásková měla dvě tváře.

Smrti naproti

Vrcholem všeho bylo, když Jirásková svou pomocnici přinutila, aby sledovala, jak páchá sebevraždu otravou prášky. Zakázala jí odejít nebo přivolat pomoc a v naprosté euforii spolkla hrst tabletek. Jako zázrakem se ale ráno probudila bez újmy na zdraví. I když herečka přežila, na Šírové nechávalo její chování šrámy na psychice. A to nestojí za nic na světě!

Kdo ví, nepoví

Dozajista existují i lidé, kteří by na Jiráskovou pěli ódy a vyprávěli zábavné historky, ale je nepravděpodobné, že by se sešlo tolik negativních reakcí a zkušeností, pokud by na tom nebylo ani trochu pravdy. Možná měla dvě tváře a nedokázala se nadobro rozhodnout, na které straně chce stát. Nakonec podlehla vleklé nemoci a svoje tajemství o vnitřní rozpolcenosti si vzala do hrobu v jihočeských Malenicích.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky