Český národ miluje nejrůznější silvestrovské pořady a miluje také legendární herečku Jiřinu Bohdalovou. V České televizi tedy dostali skvělý nápad – spojit oslavy příchodu nového roku s obdivovanou „Bohdalkou”. Na základě toho vznikne speciální silvestrovská show, ve které se kromě Jiřiny Bohdalové objeví i řada jejích kolegů a přátel.

Eben, Kaiser, Polívka a další

„Jiřina Bohdalová je fenomén. Dokázala pozvat řadu svých kolegů, kteří třeba už v takových typech programů nevystupují, ale pro Jiřinu to udělali. Takže tam bude Marek Eben, Jiří Lábus, Oldřich Kaiser, Bolek Polívka, bude jich tam opravdu hodně – a všichni si nacvičili číslo buď pro Jiřinu, nebo s Jiřinou. Navíc známé tváře budou nejen na pódiu, ale i v publiku. Bude to velká pocta velké české herečce,” řekl k připravovanému projektu na tiskové konferenci ředitel České televize Petr Dvořák. V rámci show rovněž herečka konečně oslaví své 90. narozeniny. Ty sice měla již v květnu, kvůli koronaviru se ji však doteď nepodařilo žádnou velkou oslavu uspořádat.

Ve stylu Menšíka

Připravovaná show nese název Největší flám s Jiřinou Bohdalovou a měla by se začít natáčet již 9. listopadu. Hotová by měla být během několika málo dní. „Budou se točit scénky a písničky, není to nic nového, když si představíte v blahé paměti Menšíkův Silvestr,” nechala se legendární herečka slyšet pro Expres. „Dívala jsem se na Menšíka a říkala jsem si: Ježíši, tenhle tady už není, tenhle vypadá ještě dobře,” dodala ještě Bohdalová, jak se rozhodovala, koho pro svůj silvestrovský speciál osloví.

Kromě zmíněného speciálu Jiřinu Bohdalovou čeká také natáčení dokumentu o jejím životě, kterého se má taktéž zúčastnit i několik známých osobností. Režie by se měl chopit Jiří Strach. O projektu se hovoří již dlouhé měsíce, zatím ale nevznikl jeden jediný obraz. „Nejdříve neměl čas Jiříček, pak zase já. Na příští rok to ale už začneme natáčet,” řekla ještě herečka, kdy konečně padne první klapka.