Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Drsná Jiřina Bohdalová: Na ulici zfackovala řidiče, který ji předjel

Jiřina Bohdalová
Jiřina Bohdalová
Zdroj: Profimedia
Jiřina Bohdalová

Herecká legenda Jiřina Bohdalová sama o sobě říká, že je jako papiňák. Když ji tedy něco nebo někdo pořádně naštve, musí to ze sebe hned dostat ven. A právě na to doplatil i jeden řidič, který se kdysi rozhodl herečku nebezpečně předjet. Jiřina Bohdalová ho ale dohonila a bezohledný účastník silničního provozu dostal pořádně za vyučenou.

Jiřina Bohdalová patří k nejznámějším českým herečkám a právě oslavila neuvěřitelné devadesáté narozeniny. Sama se dle Blesku netají tím, že je výbušná, a přestože si většinou ve vypjatých situacích uleví slovně, jednou jí povolily nervy natolik, že se rozhodla jednat ručně. Humorný zážitek na ni prozradil pro Blesk vnuk Vojta.

Bezohledný řidič dostal co proto

Nepochopitelné manévry různých řidičů dokážou rozzuřit nejednoho účastníka silničního provozu. A přesně něco takového se před lety stalo i Jiřině Bohdalové. „Brácha má jednu takovou historku, že když byl malý, někam s babičkou jeli, někdo jí udělal před autem myšku, a ona málem nabourala. Jenže o kousek dál byly vlakové závory, babička toho řidiče dojela, vystoupila, zaklepala na okénko, pán ho stáhl, a jak je levačka, rovnou mu jednu vlepila,“ vyprávěl pro Blesk její vnuk Vojta, jak bezprostředně se jeho babička vypořádala s vypjatou situací. 

Babiččina pevná ruka

Jiřina Bohdalová je možná velmi rázná, ale také hodně důsledná. Vnuk Vojta se tak mimo jiné rozpovídal i o tom, jak se jeho babička zajímala o jeho studijní výsledky, ale hlavně poznámky, které si ze školy přinášel. „Babička byla v tomhle ve srovnání s mámou důslednější, máma moc důsledná nebyla. Máma si kolikrát mých poznámek nevšimla, protože než se do té žákovské podívala, už ta poznámka byla zavalená řadou dalších záznamů, ale babičce neuniklo nic,“ svěřil se se smíchem syn Simony Stašové. 

Tohle chceme předat našim dětem?

O tom, jak herečka nazývá věci pravými jmény, se mohli přesvědčit i diváci nedávného rozhovoru s Jiřinou Bohdalovou v pořadu Interview s Liborem Boučkem. Tam se drsně opřela například do lidí, kteří, leckdy pod anonymními profily, píší urážlivé komentáře na internet. „Já tomu neříkám svoboda slova, ale svoboda žumpy,“ zmínila herečka slova, která často na sociálních sítích čte. 

„Proč to je? Komu to pomůže? Takové věci píší hlavně lidé, kteří nedělají, mají mnoho času, neumí se podepsat, neumí pravopis,“ rozčilovala se herecká legenda. „Tohle chceme předat našim dětem?“ pokládala řečnickou otázku. Jiřina Bohdalová je zkrátka uznávanou osobností, která se nebojí otevřeně říct, co ji štve a co jí vadí.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky