Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Bohdalová narušila pohřeb přítele: Ztratila se a volala během obřadu!

Jiřina Bohdalová
Jiřina Bohdalová
Zdroj: Profimedia

I když Jiřina Bohdalová vypadá skvěle, svůj věk už má. Dokázala to nedávno, když si spletla místo konání pohřbu svého zesnulého kamaráda Svatopluka Matyáše. Následně pak narušovala smuteční obřad telefonátem s otázkou, kde čekají hosté. Ti už dávno uctívali památku známého herce.

Svatopluk Matyáš zemřel ve věku úctyhodných devadesáti let. Poslední rozloučení se konalo v Motole, kde nad rakví promluvil jeho spolužák a kamarád Dalimil Klapka nebo také prezident Herecké asociace Ondřej Kepka.

Zatímco obřad probíhal v Motole, Jiřina Bohdalová přešlapovala před krematoriem Strašnice a divila se, kde všichni jsou. Místo konání si jednoduše spletla. V zoufalé situaci ji nenapadlo nic lepšího než zavolat jednomu z hostů.

Svatopluk Matyáš zůstane v srdcích kolegů navždy

Herec Antonín Hardt si ale naneštěstí zapomněl vypnout telefonické vyzvánění, takže příchozí hovor od Jiřiny vyzváněl po celé síni. Trapno by se dalo krájet. Hardt se po obřadu omlouval s tím, že mu mobil nešel položit.

„To mi volala Jiřina. I když jsem se snažil to vypnout, zvonilo to stále, ji nejde umlčet. Lítala po Strašnicích a Vinohradech, nemohla to najít,“ svěřil se herec deníku Aha.

Byl vitální do poslední chvíle

Vzhledem k tomu, že se jednalo o jeho dobrého kamaráda, netajil se hlubokým smutkem. Hardt viděl Svatupluka Matyáše naposledy relativně nedávno. „Byli jsme za ním loni, když slavil devadesátiny. Vypadal pořád moc dobře, jen schůzí měl problémy. Zaskočilo mě, že tak náhle odešel, i když měl pěkný věk, skoro jedenadevadesát,“ řekl Hardt.

Matyáš se do povědomí diváků dostal jako redaktor Holan v seriálu 30 případů majora Zemana. Mezi jeho další výrazné role se řadí třeba pilot Pavel Kolár ve filmu Nebeští jezdci nebo doktor Junek v Akce Bororo. Jeho kolegové na něj vzpomínají jako na pokorného člověk s dobrým srdcem.

Svatopluk byl vždy pozitivně naladěn

„Měl jsem své první angažmá v Olomouci a on tam hrál samé hlavní role. Byl jsem vyplašený. Vzal mě na oběd a zeptal se mě, jestli mám kde spát. Odpověděl jsem, že nemám. Takže dneska přespíš u mě, řekl mi. Podal mi pomocnou ruku, stejným způsobem, jako když vám ji podá láska vašeho života,“ svěřil se herec Pavel Nečas.

„Sváťa se zapsal hluboko do srdcí svého obecenstva. Často jsme se setkávali na veřejných generálkách pražských divadel. Slyšet ho vzpomínat na zážitky z hraní, na rodinu, na fyzickou práci, to byl zážitek. Navždy zůstane v mé paměti,“ řekl nad rakví Dalimil Klapka.

Jeho náhlý odchod všechny překvapil

Svatopluk Matyáš

„Díky za tvé přátelství, za lásku milované rodině i našemu hereckému kroužku,“ dodal Klapka. Jiřina Bohdalová na sebe musí být neskutečně naštvaná, že prošvihla pohřeb takového velikána a především dobrého přítele.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky