Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Nebezpečný pád Jiřiny Bohdalové: Nebojte, jsem v pořádku, vzkazuje herečka

Jiřina Bohdalová
Jiřina Bohdalová
Zdroj: Profimedia

Na náledí si musí dávat pozor i mladší ročníky, natož ty starší. Nepříjemný incident se nedávno stal Jiřině Bohdalové, která uklouzla na zledovatělém povrchu. I přes nebezpečný pád je ale herečka v pořádku.

Kluzké náledí je nebezpečné pro každého. Nepříliš veselý den zažila Jiřina Bohdalová, když na něm uklouzla. „Podklouzly mi nohy a bouchla jsem sebou. Nebojte jsem v pořádku. Naštěstí se mi nic nestalo, akorát mě trošičku bolela páteř,“ svěřila se herečka CNN Prima News.

Vyšetřit ji museli ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady, kam dorazila v sobotu odpoledne. „Požádala jsem pana profesora Arenbergera, aby mě prohlédl, protože zanedbání, to také není dobré. Navíc je sobota, volno, tak proč si neudělat klid v duši,“ řekla Bohdalová s tím, že „má nahoře oba dva rodiče a ti na ni dávají pozor“.

Jiřina Bohdalová Jiřina Bohdalová Zdroj: Profimedia

„Určitě si každý uvědomí, že když si zlomí takzvaný krček, zlomí si kousek stehenní kosti. Je to zbytečná zátěž a ne každý se z toho může dostat bez větších problémů,“ nechal se pro CNN Prima News slyšet ředitel nemocnice Petr Arenberger.

Takové, byť zdánlivě drobné úrazy není dobré zanedbat. Obzvláště u starších lidí je nutnost se nechat vyšetřit. Jak známo, z malého problému může vzniknout velký.

 „Od začátku roku evidujeme celkem 122 výjezdů k případům pádů na zledovatělém povrchu. Jenom za dnešní den je to více než dvacet výjezdů, to znamená, že čísla skutečně rostou,“ uvedla mluvčí Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy Jana Poštová.

Jiřina Bohdalová Jiřina Bohdalová Zdroj: Profimedia

Bohdalová se kvůli úrazu musela vydat mezi lidi, ale normálně raději zůstává doma. Žádná dovolená nepřipadá v úvahu. Herečka moc dobře ví, že koronavirus je pro ni velmi nebezpečný.

„K moři se v žádném případě nechystám. Jsem docela poslušná. Jednak jsem riziková, jednak si myslím, že lidé, kteří tomu nerozumí, by do situace neměli vůbec mluvit. Je třeba srazit kufry a poslouchat, jinak se z toho nedostaneme,“ svěřila se Bohdalová webu eXtra.cz.

„I ve zdravotnictví jsou různé obory, ale nemohou si do toho navzájem mluvit. Lidé ale dnes kecají do všeho. Měli by zavřít Facebooky a Instagramy, nebo jak se to všechno jmenuje,“ vyzývala Bohdalová národ ke slušnosti.

„A i novináři by se měli vzpamatovat a dávat do novin víc pozitivních zpráv. Ty negace aby prase vydrželo. A do prčic, ať už se politici přestanou hádat! Stejně jako za bolševika tu máme zase společného nepřítele,“ konstatovala herečka, která se snaží jít příkladem.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky