Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Překažená oslava narozenin: Jiřinu Bohdalovou brzdí koronavirus i zranění

Simona Stašová, Jiřina Bohdalová
Simona Stašová, Jiřina Bohdalová
Zdroj: Profimedia
Simona Stašová, Jiřina Bohdalová

Jiřina Bohdalová oslavila devětaosmdesáté narozeniny. Zajisté by vzhledem ke svému elánu pořádala bujarý večírek, ale teď tu představu musela opustit. Nejen, že je vyhlášena karanténa kvůli pandemii koronaviru, ale také má zraněnou ruku.

Jiřině Bohdalové by elán mohla závidět kdejaká dvacítka. Na to, že jí bude za rok devadesát, ho má na rozdávání. Jistě ji mrzí, že letos nemohla uspořádat narozeninovou oslavu a do toho ji trápilo zranění ruky. Malá sešlost se u ní doma přeci jen udála.

Domu jí přišli popřát jen ti nejbližší. Nesměla chybět dcera Simona Stašová, vnuci Vojta a Marek a rodinný přítel Ľubomír Focko. Ten se po boku Jiřiny Bohdalové objevuje už řadu let. Bohužel pro ni slavila se zavázanou rukou.

Jiřina Bohdalová má zraněnou ruku

„Jiřině jsem samozřejmě přál. Že má ale něco s rukou, mi nesvěřila. Bude to určitě prkotina,“ prozradil deníku Aha! hereččin dvorní režisér a scenárista Zdeněk Zelenka. Příští rok by však všechno mělo být jinak. Akce, která se chystá, bude velkolepá.

„Příští rok to bude už třicet let, co s Jiřinou spolupracujeme, navíc bude mít významné životní jubileum,“ dojímá se Zelenka pro web blesk.cz. V hlavě má již konkrétní představu, co se bude na oslavě dít a jak bude vypadat.

Oslava narozenin letos velkolepá rozhodně nebyla

„Líbilo by se mi uspořádat jí jako jedné z nejvýznamnějších českých hereček obrovskou show, což už jsem rozjednal s Českou televizí a s Františkem Janečkem,“ prozradil. Janeček má za to, že narozeniny by se měly odehrávat v největší české hale.

„Jiřina by tak byla vůbec prvním hercem, který by vyprodal O2 arenu,“ dodal Zelenka. I když jí chystaná show samotu vynahradí, doma teď musí umírat nudou. Je zvyklá být neustále mezi lidmi a ne mezi čtyřmi stěnami.

Jiřina Bohdalová a Zdeněk Zelenka

V době pandemie však nemá jinou možnost. Za prvé nemá dostatek práce a za druhé spadá do skupiny ohrožených koronavirem. Starší ročníky by měly karanténu dodržovat svědomitě, jelikož nákaza na nich může zanechat horší následky a daleko snáze jí mohou podlehnout.

Čas s Bohdalovou v bytě tráví zejména dcera Simona. „S úžasem sleduji fantastickou práci lékařů, prodavaček a vůbec všech, kteří se starají o to, abychom nezemřeli, a to nejen hlady. Dojímá mě solidarita a soucit šířící se mezi lidmi, což je jedno z pozitiv, které nám tato katastrofa do života přinesla. Vnímám ji jako signál přírody o tom, kdo je tady pánem,“ uvedla Stašová pro portál iDnes.cz.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky