Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Tohle si beru osobně: Jiřinu Bohdalovou mrzí fámy o její hamižnosti a lakotě

Jiřina Bohdalová
Jiřina Bohdalová
Zdroj: Profimedia

Herečka Jiřina Bohdalová je proslulá svým skvělým hereckým talentem, úžasným smyslem pro humor, ale také svou otevřeností. Jistou dobu se o ní ale tradovaly i horší věci. Mluvilo se například o tom, že je lakomá a peníze jsou pro ni na prvním místě. Podle herečky je to však přesně naopak.

Je považována ze jednu z nejpopulárnějších hereček české filmové a divadelní scény a v Čechách a na Slovensku má statisíce fanoušků. Najdou se ale i tací, kteří se snaží Jiřinu Bohdalovou poškodit a šíří o ní nepravdivé fámy. 

„O mně se krom jiného traduje, že jsem lakomá nebo něco takového. Ti, co mě znají, vědí, že to není pravda. Já jenom neumím být rozhazovačná, právě proto, že jsem vzešla skutečně z nejchudších poměrů,” nechala se před lety herečka slyšet pro iDNES.cz.

Jiřina Bohdalová

„U nás doma nepřipadalo v úvahu sníst něco ze špajzu a nezeptat se. Protože maminka měla jídlo přesně rozpočítané, maso měla jenom na neděli, a vždycky mi připomínala, ušetřit můžeš jenom na hubě. Nehledě na to, co se stalo, když mi bylo dvaadvacet,” zavzpomínala na finanční těžkosti herečka a dobu, kdy jí zavřeli tatínka. 

„Měla jsem dvanáctiletou sestru, maminku, která se zhroutila, a já byla jediná, kdo mohl tu rodinu živit. A to jsem byla na škole. A ještě v jiném stavu. Takže jsem se k tomu musela nějak postavit, zapisovala jsem si každý padesátník. A na té hubě jsem pro ně ušetřila, dala jsem jim, ale sama jsem jedla strašně. A od té doby mám v hlavě zakódováno, že musím myslet neustále ,na pak’,” pokračovala ještě Jiřina Bohdalová.

Jiřina Bohdalová

Jedním ze strachů, který herečku tehdy doprovázel, byla obava, že se jí něco stane a ona tak nebude schopna se o svou rodinu postarat. „Proto jsem musela mít pořád nachystáno ,na pak’. A to se s vámi vleče celý život,” vysvětlovala legenda českého filmu. Zároveň prozradila, jak moc ji řeči o její údajné lakotě mrzí.

„Tohle si osobně beru, protože to je vyložená nepravda. Když o mně napíšou, že mám multimilionáře, tak to se zasměju. Ale tohle je nepříjemné. Zvlášť když se to opakuje, protože tomu pak můžou lidi uvěřit,” řekla na závěr. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky