O zdravotním stavu Jiřiny Bohdalové po týdnech mlžení poprvé promluvil její ošetřující lékař profesor Petr Neužil. V rozhovoru pro televizi Nova prozradil, že šlo o prasklinu v obratli.

"Daří se jí zatím ne úplně dobře, ale nemá kardiologickou diagnózu, to můžu prozradit. Více její stav nemůžu komentovat, protože nemám její svolení," sdělil v úterý na Frekvenci primář kardiologického oddělení Homolky.

Neužil vedl lékařské konsilium své slavné pacientky a s Bohdalovou má velmi přátelské vztahy. ještě před pár dny nedokázal vyhodnotit, zda bude herečka schopna příští týden odejít domů a strávit svátky s rodinou. Primář nakonec nejspíš dostal svolení k okomentování stavu Bohdalové a pro TV Nova poprvé popsal stav její páteře.

Naštípnutý obratel

"Já bych řekl, že tam je naštípnutý obratel. Je to první bederní obratel a je to patrně už starý nález, není to nic nového. Akorát že po tom nějakém diskomfortu to začalo víc bolet," vysvětlil Petr Neužil v Televizních novinách.

Od akutní bolesti jí v nemocnici ulevovali obstřiky páteře a sama Jiřina Bohdalová televizi napsala, že již byla z nemocnice konečně propuštěna. "Jsem doma," stálo ve zprávě. "Teď bude záležet na rehabilitaci a na klidovém režimu. Je potřeba zdůraznit paní Jiřině, že potřebuje trošku klidový režim. Na druhou stranu nemůže být úplně v klidu," doplnil ošetřující lékař hvězdy.

"Já nejsem člověk, který by vzdával všechno, ne, ne. Ještě mě tu budete mít chvíli," pronesla odhodlaně herečka. Nezbývá než jí popřát mnoho zdraví a doufejme, že se její stav bude rychle zlepšovat.

Herečku potkaly nepříjemné zdravotní komplikace

Související články