Ľubomír Focko se dlouhé roky objevuje po boku Jiřiny Bohdalové, teprve loni ovšem dvojice přiznala, že jejich vztah je více než přátelský.

"Jako partnerka je úplně super. Lidsky jsme si velmi sedli, těžko to popsat. Je to příjemný, milý a vzdělaný člověk. Super vaří a mohu se s ní bavit o všem. Máme se velmi rádi, jsme spolu velmi rádi, ale nehledejte v tom nic jiného," pěl Focko ódy na svou herečku v knize Vždycky upřímná Jiřina Bohdalová.

Nyní je ale partnerství Bohdalové a Focka ve velikém ohrožení. Miliardář čelí obviněním z údajného zmanipulování zakázek Správy úložišť radioaktivních odpadů.

Nečekaná rána pro Bohdalovou

Podle policie je právě Ľubomír Focko ústřední postavou celé kauzy a figuruje jako hlava skupiny, která měla ovlivňovat státní zakázky. Slovenský miliardář je majitelem společnosti ADD CZ a na Slovensku vlastnil síť supermarketů Carrefour. Focko byl proto v úterý poslán soudem do vazební věznice. Společně s ním měli za mříže putovat další dva lidé, včetně ředitele Správy úložišť radioaktivního odpadu Jana Prachaře. Obviněn byl Miroslav Petříček a obchodní ředitelka inženýrské společnosti GS Geotechnika Lucie Bohátková.

Redakce Seznam Zprávy se snažila kontaktovat Jiřinu Bohdalovou, aby se k věci vyjádřila. Herečka prý o ničem netuší a byla velmi stručná.

"Nezlobte se, já o tom doopravdy nic nevím," odpověděla na dotaz webu.

Fockovi hrozí osm let vězení

Obvinění se budou u soudu muset obhájit hned ze dvou prohřešků. Jedna část se má týkat soutěže na ochranné služby v Jaderné elektrárně Dukovany. Další část pak tvoří třiatřicetimilionový tendr na analýzy na Vysočině, kde správa testuje, jak vyhořelé jaderné palivo skladovat.

Jana Prachaře měl údajně do čela státní organizace dosadit před třemi lety právě Focko, aby přes něj mohl ovlivňovat zakázky.

Za tento trestný čin nyní hrozí partnerovi Jiřiny Bohdalové až 8 let natvrdo. "V tuto chvíli se k proběhlým událostem nebudu nikterak vyjadřovat," sdělil Seznam Zprávám ředitel společnosti SG Geotechnika Petr Kučera.

Související články