Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jiřina Bohdalová překvapila krokem, pro který se rozhodla i přes svůj vysoký věk

Jiřina Bohdalová
Jiřina Bohdalová
Zdroj: Profimedia
Jiřina Bohdalová

Herečka Jiřina Bohdalová už má opravdu úctyhodný věk. Rok před devadesátkou jí to ale nebrání v tom, aby šla s dobou. Mladší kolegové jí totiž založili Instagram. Bohdalová neváhala a hned se naučila vkládat fotky.

Jiřina Bohdalová rozhodně nepatří do starého železa. Dokázala to tím, když se naučila zacházet s novým dotykovým telefonem. Dosud měla obyčejný tlačítkový. Dotykový mnohdy neumí ovládat lidé mladšího věku, ale Jiřina se ničeho nebojí.

Radost udělali Jiřině kolegové z show Zlatá maska. Nový telefon jí pořídili konkrétně Jakub Prachař, Michal Hudák a Libor Bouček. Herečka vyjekla radostí a mládence kolem sebe pořádně olíbala. Všichni totiž věděli, že ji štve, že na starém telefonu si nezasurfuje po internetu.

Herečka měla radost

„Já ráda dostávám dárky, no kluci,“ rozplývala se herečka. „Už jsme vám tam vytvořili profil na Instagramu, takže od teď se stáváte instagramerkou,“ řekl jí Jakub Prachař. Nadšená Bohdalová hned s radostí sobě vlastní vyzkoušela všechny funkce.

Herečka je odjakživa velmi mladistvá a do důchodu se rozhodně nechystá. Naposledy vymyslela, že uspořádá velikou oslavu svých devadesátin v O2 areně, kde bude se svými hosty při show bavit desítky tisíc lidí. To se ale nakonec neuskuteční.

Má vlastní Instagram

„Mohlo by se stát, že dá vláda nařízení kvůli tomu viru a v O2 areně bude muset býti o půlku lidí míň. A to opravdu nejde,” řekl Aha jeden z promotérů koncertu. „I kdyby se nám to vyplatilo, s paní Bohdalovou zbohatnout nechceme,” dodal. Oslava se nakonec odehraje v Hudebním divadle Karlín.

„Líbila se mi O2 arena, musím ale uznat, že pro nejlepší činoherní herečku na světě, jakou Jiřina opravdu je, je lepší divadlo,“ prohlásil její dvorní režisér Zdeněk Zelenka. „Každý ví, že na Jiřinu by přišel milion lidí. Ona ale nemá tyhle myšlenky. Nechce nic vydělat, ona se chce upřímně bavit,“ tvrdí.

Konečně může brouzdat po internetu

Právě Zelenka byl ještě nedávno z O2 areny nejvíce nadšený. „Příští rok to bude už třicet let, co s Jiřinou spolupracujeme, navíc bude mít významné životní jubileum,“ dojímal se režisér pro web blesk.cz. Nápad to byl vlastně z jeho hlavy.

„Líbilo by se mi uspořádat jí jako jedné z nejvýznamnějších českých hereček obrovskou show, což už jsem rozjednal s Českou televizí a s Františkem Janečkem,“ vyprávěl na veřejnosti. „Jiřina by tak byla vůbec prvním hercem, který by vyprodal O2 arenu,“ tvrdil tehdy nadšený Zelenka.

Bohužel pro herečku se show neodehraje v největší české hale. Vzhledem v pandemii koronaviru je to velmi rozumné. Herečka už není nejmladší a pokud by skutečně onemocněla covidem-19, mohlo by to pro ni mít fatální následky.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky