Naše nejoblíbenější herečka už vypadá několik desítek let pořád stejně, těžko jí tedy věřit, že už jí je neuvěřitelných devadesát let. Jiřina je totiž stále svěží, čiperná, zajímá se o nové technologie, má svůj facebookový profil a jejími parťáky jsou Prachař s Boučkem.

O Jiřině se ví, že ráda vaří, tudíž je jasné, že k její vitalitě přispívá i domácí strava. Herečka prý není vybíravá, sní skoro vše. Nestrčila by ale do pusy brouky. Vyzkoušela však i maso z krokodýla nebo klokana.

Co udržuje herečku ve formě

Co ale herečku udržuje ve formě nejvíce a v jejích devadesáti jí dává neuvěřitelný elán a sílu do života?

"Já si myslím, že to mám po rodičích. Nejsem přešlechtěná, to je taky důležitý. A pořád dělám. Myslím, že udržuje práce, která vás baví. A mě to pořád baví. Jsem ráda mezi lidma, když takhle někde můžu a lidi se smějou, tak to je, jako když jsem zpocená a přijdu pod sprchu. To je nádherný!" prozradila pro idnes.cz.

Sice jí teď nebylo po třetí dávce vakcíny příliš dobře, ale už je zase ve formě a chystá se natáčet televizního silvestra. Moderuje pořad pro kutily a v neposlední řadě účinkuje v celé řadě televizních show. A to i pro mladé. Její kamarádi, jako Libor Bouček, Jakub Prachař, Vojta Kotek nebo Ondra Brzobohatý, jí často zvou do svých pořadů a nutno podotknout, že zábava je vždy zaručena. Jiřinka prostě umí bavit lidi jakéhokoliv věku.

Zrušila účast ve StarDance i Pánském klubu

Měla se dokonce objevit v přímém přenosu StarDance, ale bohužel účast na poslední chvíli zrušila, protože se necítila dobře.

„Sama projevila zájem, že by ráda přišla. Počítali jsme s ní. Ale nakonec se kvůli nemoci omluvila,“ řekl pro blesk.cz PR manažer soutěže Daniel Maršalík.

Stejně to dopadlo i s účastí na natáčení představení Pánský klub, kde se chystala kolegu Milana Šteindlera povzbuzovat z publika. Nebylo jí prý dobře právě po třetí dávce očkování na covid-19. Nyní už je ale zase fit a plná energie.

Bohdalová už se nemůže dočkat Vánoc. I v devadesáti je hodlá strávit u plotny. Přitom ráda kouká na pohádky. Hlavně štědrovečerní večeře, to je její doména.

"Na tu mi nikdo nesmí sáhnout!" směje se herečka.