Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Autonehoda Jiřiny Bohdalové: Při havárii jsem proletěla čelním sklem, vzpomíná

Jiřina Bohdalová
Jiřina Bohdalová
Zdroj: Profimedia

Uznávaná herečka Jiřina Bohdalová si ke svým blížícím se 90. narozeninám vydala knihu Vždycky upřímná Jiřina Bohdalová. V ní se k legendě českého filmu vyjadřují další známé osobnosti. Jedna z nich popsala děsivou autonehodu, kterou herečka v minulosti prodělala. 

Jiřina Bohdalová bezesporu patří k nejvyhledávanějším a nejuznávanějším herečkám české a československé kinematografie. Devětaosmdesátiletá hvězda se rozhodla k oslavě blížících se 90. narozenin vydat unikátní knihu s názvem Vždycky upřímná Jiřina Bohdalová, ve které i další známé osobnosti sdílí společné zážitky s herečkou. 

Například již zesnulý režisér Václav Vorlíček, který patřil k nejbližším přátelům herečky, ještě před svým odchodem pro knihu sdílel dech beroucí zážitek o tom, jak Jiřina Bohdalová prožila děsivou autonehodu. Během práce na snímku Neděle ve všední den z roku 1962, na kterém Vorlíček dělal asistenta režie pod Félixem Máriássym, se Jiřina Bohdalová seznámila s kamarádem režiséra Károly Makka, který měl akorát nové auto, simcu. Ten se novým vozem rozhodl vzít Jiřinu na výlet, dopadlo to však hrůzostrašně.

Jiřina Bohdalová Jiřina Bohdalová Zdroj: Profimedia

„Tak ten kamarád, co se s Bohdalkou zaláskovali, Makka zblbnul a umluvil, že tou simcou pojedou na výlet. Jenže blbec boural. Jiřina proletěla při nárazu předním sklem toho auta do hnoje. Doslova. Někde na vesnici byl nucen do něčeho narazit nebo ostře zabrzdit, a tehdy se ještě nepoutalo, pásy v autech nebyly, takže to Jiřina takhle odnesla. Seděli jsme s Janou Brejchovou v kavárně našeho hotelu Royale a najednou vidím, jak do dveří vešlo strašidlo. Ženská, potrhané šaty, rozdrbané punčochy, které táhla za sebou, jak jí je střepy svlíkly. A to byla Bohdalka,” nechal se pro knihu podle Blesku slyšet uznávaný režisér. 

„Naštěstí v obličeji se jí nic nestalo, byla pomlácená jen po těle. Jak letěla tím sklem, chránila si obličej rukama, které měla poškrábané,” pokračoval ještě.

Nová kniha Jiřiny Bohdalové je již v prodeji. Kromě Václava Vorlíčka v knize o herečce hovoří například i legendy jako Josef Somr, Petr Náročný, Viktor Preiss, ale také Dagmar Havlová, Karel Šíp, Jiří Lábus či dcera herečky Simona Stašová. 

V knize Petra Macka tak dostávají slavné osobnosti prostor k tomu, aby se k legendě českého filmu otevřeně vyjádřily. Herečka se nechala podle Blesku slyšet, že nebude nikoho z nich cenzurovat. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU