První říjen roku 2019 se navždy zapsal do paměti českého národa jako den, kdy hudební scénu navždy opustil legendární zpěvák Karel Gott. Byl velmi populární a oblíbený nejen mezi posluchači, ale také dalšími hvězdami ze světa šoubyznysu.

Právě v souvislosti s prvním výročím od smrti velikána se pro web eXtra.cz rozhodla herečka Jiřina Bohdalová zavzpomínat na své vůbec první setkání s Karlem Gottem. „Poprvé jsme se poznali při natáčení filmu Komedie s klikou. Tehdy jsem tam hrála hlavní roli a Karel byl o osm let mladší, tehdy mi tam jen zpíval. To bylo naše první setkání, v té době se mi nelíbil, ale potom nabral na váze a to bylo ono,” nechala se herečka slyšet.

Jiřina Bohdalová zavzpomínala na Karla Gotta

Jiřina Bohdalová a Karel Gott se později stali velmi dobrými přáteli. „Myslím, že Karel se jednak strašně rád smál a měl rád pohodu, kterou ale také rozdával. A já ráda vyprávím a on rád poslouchal. A to bylo to, co nás spojovalo. Byl velmi poctivý, pracovitý, skromný a vzdělaný člověk. On byl tak vychovaný,” vzpomínala ještě herečka.

O pevném poutu mezi herečkou a zpěvákem svědčí také fakt, že Jiřina na jeho vlastní přání přednesla během zádušní mše smuteční řeč.

Byli velmi dobrými přáteli

Karel Gott během svého života stačil dopsat ještě svou autobiografickou knihu, která by se na pultech knihkupectví měla objevit začátkem příštího roku. Kniha se momentálně dokončuje.