Do roku 2005 Jiřího Zonygu nikdo neznal. Tehdy ještě řidič kamionu si ale tak dlouho na svých cestách za volantem prozpěvoval, až se rozhodl se přihlásit do soutěže X Factor. A tu vyhrál. Rázem se jeho život otočil o 180 stupňů.

Začátek hudební kariéry

„Tak to bezesporu zlom byl určitě. Stal jsem se pěveckým profíkem. Těch patnáct let, až na poslední dva roky, bylo skvělých. Zahrál a zazpíval jsem si množství rolí v muzikálech, absolvoval jsem s kapelou spoustu koncertů, byla a snad to bude i v budoucnu paráda,” uvedl před časem zpěvák v rozhovoru pro Kafe.cz.

Doba krize

Svými slovy Jiří Zonyga narážel na pandemii koronaviru, kdy pochopitelně nemohli zpěváci vystupovat a byla zavřená divadla. Právě v té době byl z celé situace natolik zoufalý, že přemýšlel, že se vrátí ke svému původnímu zaměstnání.

„Dokonce jsem hodně vážně uvažoval o tom, že se vrátím zpět a zase budu jezdit kamionem. Nebyla práce, vlastně nebylo skoro nic. Tenhle úmysl mi zhatil fakt, že mi za léta, co jsme se živil jako zpěvák, propadl profesní řidičák a jeho obnova by mne stála třicet tisíc, což bylo pro mne bez příjmů skoro nemyslitelné. Musím přiznat a současně znovu a znovu poděkovat přítelkyni, která je učitelkou houslí, díky níž, protože ona furt pracovala, jsme vlastně relativně slušně žili, a to nejhorší období přežili,” uvedl zpěvák.

Související články