Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jiří Suchý je stále v nemocnici. Posílá omluvu svým fanouškům

Jiří Suchý
Jiří Suchý
Zdroj: Facebook
Jiří Suchý

I když ho publikum vnímá jako nestárnoucího herce, není tomu tak. I Jiří Suchý má svoje léta. Za dva roky mu bude devadesát a není divu, že se ozvalo zdraví. Elán ale tenhle divadelník neztrácí ani na nemocničním lůžku, na které je teď upoután. Na sociálních sítích zvesela zdraví své fanoušky a tvrdí, že chystá premiéru.

„Ležím už nějaký čas ve špitále a špitám. A myslím na vás, hlavně na ty, kteří přišli do divadla a já se tam nedostavil. Prosím o odpuštění. Nedostane-li se mi ho, nedá se nic dělat,“ vzkazuje Suchý fanouškům z nemocničního lůžka.

Na facebookovém snímku samozřejmě nesmí chybět jeho věrná kolegyně Jitka Molavcová, která působí v divadle Semafor takřka celý svůj život. Téměř devadesátiletý Suchý neztrácí elán ani v nemocnici, kde už střádá plány do budoucna.

Do nemocnice za Suchým přišla Jitka Molavcová

„Navštívila mě zde jistá Varvara z Novgorodu, se kterou se chystáme na dubnovou premiéru,“ dodal herec. Jaké zdravotní potíže ho trápí blíže nespecifikoval. Jeho fanoušci každopádně teskní a chtějí, aby se herec vrátil do práce co nejdříve.

„Vážený mistře, doufám že je to jen malá eskapáda ve vašem životě a již brzy vás budeme moci zase obdivovat i s paní Molavcovou v dalších vystoupeních na prknech, která jsou vaším osudem. Díky za to, jaký jste, brzké uzdravení,“ vzkazuje mu věrný příznivec na sociální síti.

„Vážený a milý pane Suchý, máme vás moc rádi, ale především hleďte na své zdraví. Moc držíme palce, abyste se nám brzy uzdravil,“ píší další. Podporu má Suchý od ne-li tisíců fanoušků. Suchý se svojí energií zvládne polehávat v nemocnici jen těžko.

Suchý byl odjakživa velmi činný. Nikdy neměl jen jeden zájem. Kromě toho, že je herec, tak je také zpěvák, skladatel, režisér, filmař, kabaretiér či spisovatel. Umění se každopádně věnuje snad odjakživa. Nelze opomenout, že spoluzaložil Divadlo Na Zábradlí a Semafor.

Napsal desítky her

Semafor je pro něj něco jako jeho dítě. Hry, ve kterých pak sám vystupuje, píše už desítky let. „Co napíšu, to se mi, samozřejmě, líbí, poněvadž je to humor, jaký mám rád. A pro mne je slovo humor klíčové. V našem divadle prostě divák netrne, jak to s hrdinou dopadne, děj nikoho nezajímá. Je jen prostředkem, na který navlékám fórky a písničky,“ svěřil se Suchý v rozhovoru pro iDnes.cz.

Nebylo ale vždycky všechno úplně růžové. „Za historii Semaforu jsme měli asi tak čtrnáct šestnáct propadáků. Což ze stopětatřiceti her, které jsem pro Semafor napsal, není zas tak moc. Třeba Papírové blues z roku 1961. A nebo Sekta z roku 1964, kdy se ode mne odvrátila řada fanoušků. Tenkrát i Jiří Šlitr řekl, že do toho nejde, ať si hudbu složím sám,“ dodal Suchý.

Právě s Jiřím Šlitrem vystupoval v autorské dvojici. Jejich přátelství se zpočátku jevilo více než nepravděpodobně. Šlitr měl věhlas a jistou úroveň. To Suchý taky, ale ve svém legendárním slamáku prostě připomínal spíše komika, což také byl.

Po smrti Šlitra se stala jeho parťačkou Jitka Molavcová. Ta hraje v divadle Semafor od roku 1970. Když nastoupila, měla na ženu velmi neobvyklý smysl pro humor a v kombinaci s jemným půvabem to bylo přesně to, co Suchý potřeboval.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky