Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jiří Suchý krátce po pobytu v nemocnici: Odehrál představení i s vysokým tlakem

Jiří Suchý
Jiří Suchý
Zdroj: Profimedia
Jiří Suchý

Jiří Suchý skončil v péči lékařů, pouhé tři dny po hospitalizaci ale zvládl odehrát premiéru v divadle. Známý herec a muzikant o svém zdraví vtipkuje a dokonce tvrdí, že mít jednou za čas kolaps už považuje za standard.  

Jiří Suchý byl z nedělní charitativní akce na podporu Semaforu odvezen sanitkou kvůli náhlé nevolnosti. Slavný divadelník požádal v zákulisí kolegy o zavolání rychlé pomoci. "Panu Suchému se zamotala hlava. Radši ho nechali prověřit," vysvětlila Blesku osobní asistentka Irena Zlámalová

"Bylo to z vyčerpání a únavy z posledních týdnů, které se točily kolem premiér a jeho narozenin. Vždyť ho znáte, neumí odpočívat," dodala Zlámalová. Suchý byl naštěstí v neděli večer z nemocnice po pár hodinách propuštěn.

"Je doma a odpočívá. Mám vyřídit, že se zase po čase složil, což je u něj normální. A že kdyby k tomu jednou za čas nedošlo, znamenalo by to, že s ním není něco v pořádku," sdělila asistentka.

Jsem zdráv, hlásí Jiří Suchý dobré zprávy

"Zpráva o mém zdravotním stavu: Jsem zdráv. A ještě něco: Kdybych neměl jednou či dvakrát do roka svůj oblíbený minikolaps, měl bych pocit, že se se mnou něco děje. Děkuju za vaše zbytečné starosti o mou osobu a mějte se skvěle," ozval se starostlivým fanouškům Jiří Suchý na Facebooku.

Že je na tom skutečně dobře, předvedl umělec o pár dní později. Ve středu večer opět předstoupil před diváky a odehrál premiéru představení Černá kočka – bílý pes. O přesunutí premiéry prý uvažoval jen krátce, nakonec se ale rozhodl potěšit diváky, jelikož bylo divadlo vyprodané.

"O přesunutí premiéry jsem uvažoval, ale když jsem si uvědomil, že je to všechno vyprodané, tak jsem si říkal, že by to byla škoda. Zítra budu odpočívat celý den a snad se dám dohromady, takže zítřejší představení už bude takové, jaké má být," svěřil se umělec v pořadu Showtime.

Suchý odehrál představení i s vysokým tlakem

"Představení jsem si užil krásně a cítím se velmi dobře, jsem spokojenej, že jsem to dohrál – dneska mi totiž nebylo dobře. Měl jsem asi vysoký tlak, tak jsem rád, že se to toho představení moc nedotklo, i když trochu jo," odtajnil herec ve výše zmíněném pořadu, že mu nebylo ani tentokrát zrovna nejlépe.

Jiří Suchý navíc prozradil, kde bere v devadesátí letech neuvěřitelný životní elán. "Já ho nikde neberu, mně se to udělalo samo. Tak toho využívám a zneužívám," uzavřel.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky