Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Gladiátor Procházka sklidil obří úspěch: Peníze by rád utratil zcela nečekaně

Jiří Procházka
Jiří Procházka
Zdroj: profimedia.cz
Jiří Procházka

V noci na neděli naprosto zazářil v kleci organizace UFC a šokoval tak všechny příznivce bojového sportu MMA. Český zápasník Jiří Procházka sklízí jednu pochvalu za druhou a během několika málo okamžiků se jeho fanouškovská základna rozrostla o desetitisíce členů. Zvýšil se ale i stav jeho bankovního konta. Přesto má sportovec to nejskromnější přání.

Fanoušky a příznivce bojového sportu MMA doslova zaskočil český zápasník Jiří Procházka, který na sebe o víkendu upozornil během zápasu v Las Vegas, kde zvítězil nad Dominickem Reyesem. Diváky ale ani tak nepřekvapilo jeho vítězství, jako spíše styl a obratnost, jakými Procházka během zápasu oplýval. Na sociálních sítích se okamžitě strhla mela, a rodákovi ze Zlína začali skládat pochvaly i absolutní šampioni. „Jiří předvedl krásný loket z otočky, wow, oněměl jsem. Doufám, že Reyes bude v pořádku, Procházka je opravdu nepředvídatelný a divoký, kvůli tomu je tak nebezpečný. Když se mě kamarádi ptali, říkal jsem, že Reyes je mnohem techničtější, jenže Jiřího divokost je něco, co nezměříte,“ napsal například šampion Aljamain Sterling dle webu iDNES.

Více než dva miliony korun

Během jednoho večera získal Procházka hned dvě ocenění – za zápas večera a také za výkon celého dne. Jen na bonusech si za několik málo hodin vydělal sto tisíc dolarů (cca 2,15 milionu korun). Peníze ale podle všeho utratí zodpovědně. „Koupím si nějakou drahou káru a nabourám ji!“ zavtipkoval na tiskové konferenci dle webu Deník.cz. „Mám rád holky i večírky. Ale víte, úplně nejradši bych žil někde v malé chatě v lese a zlepšoval se,“ dodal vzápětí vážně. 

Desetitisíce fanoušků během několika hodin

O tom, že byl Procházka skutečnou hvězdou večera, svědčí i rychlost, jakou mu na sociální síti Instagram přibyly tisíce sledujících. Ještě před zápasem měl totiž na platformě dle iDNES 145 tisíc sledujících, přičemž nyní jejich počet vzrostl na více než 280 tisíc (6. května, pozn. red.). 

„On své soupeře prostě válcuje. Výdrž využívá jako zbraň, má fantastickou bradu a skvělý instinkt pro ukončení. Jsem z něho vážně nadšený,“ komentoval jeho výkon také bývalý bojovník v těžké a polotěžké váze Daniel Cormier. Je tak stoprocentně jasné, že o Jiřím Procházkovi ještě hodně uslyšíme…

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU