Hazardoval se svým životem: Tohle s rakovinou bojující Jiří Pomeje neměl dělat

Jiří Pomeje
Jiří Pomeje
Zdroj: Profimedia
Jiří Pomeje

O život Jiří Pomeje bojoval dlouho, ale nakonec svůj boj s rakovinou prohrál. Pravdou ale je, že občas trochu hazardoval, a to se mu stalo osudným. Co všechno herec a producent podcenil?

Dva roky se s agresivní rakovinou hrtanu pral, ale marně. Zemřel, byť podstupoval chemoterapie i operaci. Chybu však Jiří Pomeje udělal hned na začátku, kdy místo léčby začal držet šílenou hladovku. Pil jen bylinkové čaje a zeleninové šťávy. Byl totálně oslabený a zhubl přes dvacet kilo.

„Je to pekelnej boj. Jsem strašně unavenej, jak vycucaná škeble,“ řekl tehdy Pomeje Blesku, který v drastickou metodu věřil. Pak ale zjistil, že rakovina nezmizela a musel podstoupit operaci hrtanu. K té mělo dojít daleko dříve, což Pomeje odmítal.

Po návratu z nemocnice herec nezřízeně pil, což jeho zdravotnímu stavu rozhodně nepomohlo. „Každou chvíli jsem doma objevila zašitou flašku. Kromě toho si vždycky na půl hodiny někam odběhl, vrátil se za několik hodin a táhlo z něj třeba víno. Do toho špatně zvládal svou psychiku a bral nějaké prášky, které se na něm také podepisovaly,“ svěřila se jeho manželka Andrea.

Oporou mu byla žena Andrea

V dubnu 2018 to Andrea nevydržela a opustila Jiřího s dcerou v náručí. Nešťastný byl z něho tenkrát i jeho věrný kamarád Pavel Pásek. „Vážně to takhle dál nejde. On už blábolí. Neví, kde je, co bylo včera. A je to den ode dne horší. Není s ním řeč. Obávám se, že jsem už ve stavu, kdy jsem schopen na svého nejlepšího kamaráda zavolat záchytku a poslat ho do Bohnic,“ řekl Pásek Blesku.

Zdravou životosprávu příliš nedodržoval

Co bude s Jiřím dále, a jak ho donutit k řádné léčbě, se snažili vymyslet Pásek i otec Pomejeho. Jednu dobu ho totiž strašně bolela noha. „Když ho dáme třeba do Červeného Dvora, nebudou mu tam léčit nohu, která ho šíleně bolí – a nikdo neví, co s ní je. Když ho zase strčíme někam na ortopedii, kde mu budou dávat dohromady tu nohu, tak to nepřežije psychicky, bude mít absťák,“ vysvětlil složitost situace Pásek.

Rakovina se posléze Pomejemu vrátila, což byl důvod strašlivé bolesti v noze. Rozlezla se mu po celém těle a dokonce znovu do krku. Jiří byl okamžitě převezen do nemocnice Na Pleši, kde 26. února 2019 zemřel.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky