Waldemar Matuška a jeho manželka Olga dlouhá léta žili ve Spojených státech, kde se často vídali se svými přáteli Jiřím Plannerem a jeho ženou Janou, kteří za velkou louží rovněž bydleli. Přátelství mezi Waldemarem a Jiřím bylo natolik silné, že se Jiří dokonce stal kmotrem jeho syna Waldy. Po smrti Matušky se Olga stále více obracela na své přátele a když i Jiřímu odešla jeho manželka na věčnost, navzájem v sobě s Olgou hledali oporu a útěchu. „Od té smutné události jsme se s Jiřím vídali častěji. Věděli jsme přesně, co ten druhý prožívá. Naše dlouholeté kamarádství se pomalu nenásilně měnilo, aniž jsme si toho moc všimli,” nechala se Olga Matušková slyšet v rozhovoru pro Blesk.

Znali se desítky let

Přátelství Waldemara a Jiřího začalo již v roce 1953 v Karlových Varech, kde oba po nocích hrávali v nejrůznějších barech. Později se z Plannera stal provozní ředitel Divadla Semafor, kde i právě Matuška působil. Přes zpěváka se pak s Plannerem seznámila i Olga. „Jirku mi Walda představil v New Yorku v roce 1975 po našem koncertu v Julia Richmond auditoriu na Manhattanu. Byli jsme se skupinou KTO na cestě do Nashvillu na festival. Tam nás jednou dokonce Jiří uváděl na jeviště. Když jsme potom emigrovali na Floridu, tak jsme se s Plannerovými vídali častěji, přestože bydleli v Kalifornii,” vyprávěla ještě Matušková, jak se se svým budoucím manželem seznámila.

Skromná svatba

Jiří Planner Olgu požádal o ruku před dvěma lety. S uzavřením manželství ovšem dvojice čekala. „Vzali jsme se, když už jsme byli rozhodnutí spolu strávit zbytek života. Ve dvou se to táhne líp. Jsme rádi, že jsme se našli. V našem věku jsme už ale nechtěli mít svatební obřad,” popisovala jejich rozhodnutí vdova po Waldemaru Matuškovi.

Se vstoupením do manželství se tak Jiří stal de facto nevlastním otcem syna Olgy a Waldemara, čtyřiačtyřicetiletého Waldemara, jehož je i kmotrem. Jak Olga uvedla, její syn neměl s jejím novým partnerem nikdy problém. Je vidět, že své mamince zkrátka přeje štěstí.

Související články