Možná už jste v nějakém rozhovoru s některým z herců z legendárního filmu Slavnosti sněženek četli, že se natáčení nečekaně zúčastnila i dcera komika Charlieho Chaplina. Ta však v oblíbeném českém snímku nedostala žádnou roli, jak by se mohlo zdát, ale randila s režisérem.

Tím šťastným nebyl nikdo jiný než Jiří Menzel, který s Annie chodil rok a půl. Tenkrát se prý natáčelo uprostřed lesů, kam najednou přijel saab a z něj vystoupil Jiří s pohlednou ženou. Z té se vyklubala právě jedna z Charlieho dcer – Annette.

Režisér ji tehdy představil jako hodnou holku a kamarádku, která se přijela podívat na natáčení. Ale proč by to tenkrát dělala? Točilo se v lese bez cateringu, k pití byla možná tak voda a v lepším případě kafe.

„My byli sami v pustém lese, bez jídla i bez pití, a jediné, čím ji šlo pohostit, bylo kafe. Tak tam Jiří na plynové bombě vařil kávu a učil Chaplinovu dceru, jak musí nejdříve nahřát hrneček, aby to mělo správnou chuť,“ prozradil herec Jaromír Hanzlík Blesku.

Všichni ale věděli, že to není jen kamarádka. S Annie prý Menzel žil rok a půl, a když později přijela do Česka, do Zlína, na festival, seznámil ji dokonce s manželkou Olgou. Prý si zašli na dobrou večeři a skvěle si popovídali.

Jiří Menzel je spolu s Milošem Formanem, Věrou Chytilovou, Ivanem Passerem či Janem Němcem významnou osobností generace filmových režisérů, která do československého filmu vstoupila ve druhé polovině 60. let a dodnes získává svou tvorbou úspěchy nejen doma, ale i v zahraničí.

Jiří Menzel odešel loni v září ve věku 82 let na zápal plic. Jeho manželka tvrdí, že se nakazil koronavirem. Několik let byl v domácí péči po prodělané meningitidě.

„Jirka podlehl covidovému zápalu plic. Nemoc se u něj začala projevovat tak, že dostal vysoké teploty, kašel a měl bolesti,“ prozradila Blesku Olga Menzelová a dodala: „Prožila jsem v přímém přenosu umírání mého muže na covid-19. Psychicky to byla nejnáročnější péče, kterou jsem s Jiřím zažila. Být oblečen od hlavy až k patě v ochranném obleku, v brýlích, rukavicích, bez možnosti ho políbit bylo nejvíc depresivní v mém životě.“

Sama dodržovala přísné hygienické předpisy, tudíž od ní manžel nic nechytil. Nejspíš se prý nakazil od jednoho z ošetřovatelů. Jedno je ale jisté, viděla umírat člověka na covid, proto ho naprosto nepodceňuje.