Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jiří Menzel a jeho dcery: Po nevěře manželky se stal milujícím otcem

Zdroj: profimedia
Prohlédněte si všechny fotografie (5)

Oscarový režisér Jiří Menzel po velkou část svého života nebyl vyznavačem klasické rodiny. Spousta jeho fanoušků se dokonce obávala toho, že nakonec zemře jako starý mládenec. Tak se ale nestalo. Manželka Olga ho dokázala zkrotit a zároveň v něm vzbudit lásku k dětem.

Když se Jiří Menzel a Olga Kelymanová brali, spousta fanoušků jen kroutila hlavami nad věkovým rozdílem manželů. Navíc bylo v tu dobu jasné, že tehdy šestašedesátiletý režisér se bude chtít skutečně jen usadit a dožít svůj život vedle milující partnerky. Olga však toužila po dětech, na které se ovšem Jiří vůbec necítil. Tehdy se s manželkou dohodli, že až bude její chtíč po dítěti neudržitelný, jejich cesty se rozejdou. 

Olga si pak ale prožila aférku s Jiřího kolegou Jaroslavem Brabcem. A s ním také otěhotnělo. Skandál tenkrát otřásl českými médii a Jaroslav se musel rozvést. Následně nějakou dobu žili společně s Olgou, ale ani to nevydrželo. Nastávající maminka tak žila nějakou dobu sama, až se nakonec vrátila k Jiřímu. Nemanželskou dceru Aničku si Jiří zamiloval, probudila v něm opravdový rodičovský pud.

Druhé dítě na sebe nenechalo dlouho čekat

Vzhledem k tomu, jak dcera Anička dokázala svého nevlastního tatínka proměnit v milujícího rodiče, nezůstalo jen u jednoho potomka. Po šesti letech tak rodiče nadělili malé Aničce sestru Evičku, kterou Jiří dokonce pomáhal rodit. „Pamatuji si rozechvění, které se mě, cynika, zmocnilo, když jsem viděl zázrak příchodu člověka na svět. Až na stará kolena jsem zjistil, jaký jsem byl blbec, a mrzí mě, že až ty holky budou dospívat, že u toho nebudu. Svěřil se před lety v rozhovoru pro server našehvězdy.cz.

O děti se vzorně staral

„Jiří je bezvadnej. Dokonce hlídá, přebaluje a jezdí s kočárkem. Nedávno dokonce hlídal obě holky a psa,“ překvapila Olga před lety v rozhovoru pro týdeník Sedmička. „Žijeme teď a tady, a proto bylo další miminko plánované,“ uzavřela kdysi s tím, že kromě ní a manžela má ze sestry radost i její Anička.

Jeho proroctví se naplnilo

Bohužel měl Jiří Menzel pravdu a dcery skutečně dospívat nikdy neuvidí. Oscarový režisér zemřel 5. září 2020 ve věku 82 let po vleklých zdravotních problémech. Za svůj život dokázal mnohé. Jako jeden z mála českých režisérů získal Oscara za film Ostře sledované vlaky a natočil takové klasické komedie jako Vesničko má středisková či Postřižiny. 

Byť byl už od mládí zastrašován představou společného života jen s jednou ženou, dokázal se na sklonku své existence strachu zbavit. Poslední okamžiky strávil ve společnosti své milující manželky a dcer.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky