O soukromém životě Jiřího Macháčka jeho fanoušci mají jen málo informací. Ví se o něm, že je rozvedený, podrobnosti o prvním nevydařeném manželství si ovšem herec vždy nechával pro sebe. 

Jeho současnou partnerkou je Kristina Dufková. O dvanáct let mladší ženu potkal Macháček v baru v Písku, kde tehdy Kristina ze studijních důvodů pobývala. Je totiž talentovaná režisérka, animátorka a výtvarnice, takže si před lety vybrala právě píseckou filmovou školu. 

Dvojice má spolu dvě děti, dceru Bertu a syna Antonína. Přestože jsou spolu již čtyřiadvacet let, stále spolu žijí na psí knížku a vypadá to, že na tom v dohledné době ani neplánují nic měnit. 

V instituci manželství nemá důvěru

“Jirka je rozvedený, po jedné zkušenosti už se nechce znovu ženit, nevěří v instituci manželství,” vysvětlila jeho drahá polovička v rozhovoru pro magazín iDNES.cz.

Pro jejich rodinu to ale prý nepředstavuje významnější problém. “Trochu jsem se bála, že děti budou tápat, když se každý z rodičů jmenuje jinak, ale ony to nijak neřeší. Jmenují se po Jirkovi a já už si taky zvykla, že mně lidé říkají paní Macháčková. Někdy se tak sama představuju. Když jdu s dětmi k doktorce, je to snazší, než abych vysvětlovala, ke kterému dítěti patřím,” uvedla Dufková. 

Dcera Berta se již jednou objevila na plátně po boku svého tatínka, a to v Hřebejkově filmu Medvídek. Kromě toho také dabovala jednu z postav maminčina hororově laděného animovaného filmu Usnula jsem. Od té doby se ale herectví nijak nevěnuje a její rodiče si ani nemyslí, že je to v brzké době na pořadu dne. 

K herectví své děti nevede

“Nemyslím, že je to pro děti přínosné. Natáčení je náročné a také metody, jakými se motivují děti, aby něco zahrály, se mi moc nezamlouvají. Aby udělaly to, co se od nich žádá, tak je štáb určitým způsobem rozmazluje, podplácí. Když děti musí plakat, dochází k emočně vypjatým situacím. Berta je citlivá a je zbytečné, aby se takhle stresovala,” vysvětlila její maminka. 

V minulosti se spekulovalo o tom, že Jiří Macháček prožil románek s hereckou kolegyní Vicou Kerekes. S pohlednou herečkou slovenského původu se umělec poprvé setkal v roce 2008, když společně hráli ve filmu Nestyda. 

Vica Kerekes, která tehdy s herectvím teprve začínala, si s Macháčkem musela zahrát jednu opravdu odvážnou scénu. 

Spekuluje se o románku s Vicou Kerekes

“Možná si mě vybrali záměrně, protože věděli, že neznámá herečka s podobnými scénami nebude mít problém. Ale nedělám si iluze, herec je herec a ten musí pracovat i se svým tělem,” uvedla k tomu herečka pro televizi Prima. Na základě těchto záběrů, které vypadaly skutečně autenticky, se následně objevily fámy, že jiskra přeskočila i ve skutečnosti. 

Tato teorie se znovu oživila o dva roky později, kdy se oba umělci společně na plátně objevili ve filmu Muži v naději. Fotografové totiž tehdy dvojici v noci po premiéře načapali, jak se procházejí v objetí Bratislavou a vyměňují si vášnivé polibky. 

Oba dva ale vždy rázně odmítali, že by mezi nimi bylo cokoliv, co by překročilo hranice přátelství.

Související články