Otec Jiřího Langmajera je i pokročilém věku stále aktivní. Jiří Langmajer starší vystudoval konzervatoř a dlouhé roky figuroval v umělecké branži, jelikož vystupoval jako operní pěvec.

I po sedmdesátce je otec Langmajera stále aktivní a dokonce místo zaslouženého důchodu spojil koníček a prací a živí se jako plavčík v plzeňském bazénu.

Dokonce se zamiloval také do otužování, kterému se věnuje jeho starší syn Jiří Langmajer, který právě svého tatínka k této zálibě přivedl.

„Někdy před sedmi lety jsem u něj byl a on mě vyzval, ať to taky zkusím. Ten bazén asi není tak studený jako třeba rybník, ve kterém se teď otužuju já, ale i tak jsem se toho samozřejmě bál. Ale když jsem pak z té vody poprvé vylezl, měl jsem zvláštní pocit, jaký jsem ještě nikdy nezažil, euforický,“ zavzpomínal pěvec před časem v rozhovoru pro iDnes.

Cesta do umělecké branže ovšem nebyla pro hlavu klanu Langmajerů jednoduchá. Konzervatoř začal studovat až při práci a rodinném životě a zcela náhodně ho objevil člověk z umělecké branže. Jeho syn pak nadšení pro hraní získal díky tomu, že se pravidelně chodil dívat na jeho vystoupení.

„Ten samý redaktor, co mi navrhl, abych zkusil zazpívat ve studiu, mi po čase pomohl sehnat profesorku, která mě připravila na zkoušky na konzervatoř, a když jsem je udělal, doporučila mě na předzpívání do divadla, kde mě pak přijali. Po roce jsme začali nacvičovat Bizetovu Carmen. Jirkovi bylo tehdy asi čtrnáct, šel se na představení podívat a uhranulo ho to tak, že přišel ještě patnáctkrát. On sám by to možná nepřiznal, ale já jsem přesvědčený, že tohle byl základ všeho. Manžel jedné paní z rozhlasu mu pak pomohl připravit se na zkoušky na konzervatoř, kam ho vzali,“ popsal otec slavného herce začátky jejich úspěšné kariéry.

Přátelské vztahy mezi Langmajerovými se ale pokazili při rodinné večeři, kde došlo ke zcela banálnímu konfliktu.

Urazil se, protože jsem mu slíbil, že zůstanu!

„Při poslední návštěvě u něj v Pyšelích jsme spolu strávili krásný večer, povídali si, popili. Na mě tedy trochu víc, protože druhý den jsem z toho byl špatný a měl takovou náladu, že už se mi chtělo jet domů. A tak jsem mu to řekl a jeho to ranilo. Urazil se, protože jsem mu slíbil, že zůstanu. Nakonec jsem druhý den odjel. Od té doby jsme spolu nemluvili,“ prozradil Jiří Langmajer starší před dvěma lety v rozhovoru pro Expres.

„Jako ten starší bych asi měl projevit dobrou vůli a udělat první krok, protože takhle to nejde donekonečna. Ale já to za ten rok ještě neudělal. Necítím, že bych někomu ublížil, tak proč bych ten první krok měl dělat já? Zároveň bych si samozřejmě moc přál, aby se to vrátilo. A v tom je život krásný, jak nám servíruje pořád nové a nové výzvy a čeká, jak se s nimi popasujeme,“ dodal umělec s tím, že si uvědomuje, že ne vždy byl svým synům nejlepším tatínkem.

„Měl jsem pořád tak málo času, že to částečně odnesl hlavně Jirka. Na druhou stranu ho to možná v lecčem posílilo. Většina dětí, když zakopne a nabije si na chodníku pusu, začne řvát, chce utěšit. Jirka je ten typ, co si zaplakal, ale zvedl se sám a šel dál. Myslím, že mu to v životě dost pomohlo,“ snažil se operní pěvec najít na své „nevýchově“ alespoň nějaké kladné stránky.

Výčitky vůči otci ovšem neměli bratři Langmajerovi pouze kvůli laxní výchově.

„Jenže přišel velmi nešťastný úsek mého života. Zamiloval jsem se do jiné ženy. A z hlouposti, možná i jisté ješitnosti, jsem se tím pochlubil Jirkovi. Náš vztah to hodně poznamenalo a nějaký čas jsme k sobě nemohli. Nejhůř to nesl asi Lukáš, že jsem mámě ublížil,“ uvedl Jiří Langmajer starší.

Zda se ale od hádky již Langmajerovi klan usmířil, nebo je mezi nimi stále dusno, zatím nikdo z rodiny neprozradil.

Související články