Jiří Lábus hrál pro diváky celý život, vždy svědomitě platil daně, a i přesto se nyní v důchodu nemá tak, jak by si představoval. To samé platí i pro jeho herecké kolegy, kteří si stejně jako on přivydělávají, jinak by měli hluboko do kapsy a rozhodně by si nemohli zachovat takový životní standard, na jaký byli celý život zvyklí.

Kromě Jiřího Lábuse na výši důchodu nadává i oblíbená herečka ze seriálu Ulice Jaroslava Obermaierová. Ta se ze současného zdražování doslova zhroutila a nechala se slyšet, že kdyby si nemohla přivydělávat, skončila by na ulici. Její nízký důchod totiž rozhodně nepokryje její životní náklady. Aby ušetřila za bydlení, odstěhovala se z Prahy dokonce na chalupu.

Žilková při pohledu na výši důchodu plakala

Ještě hůř nesla pohled na výši svého důchodu herečka Veronika Žilková, která se prý při prvním pohledu na jeho výši rozplakala. Uvědomila si, že se stále ještě nebude moct naplno věnovat vnoučatům, ale nějaký ten pátek bude muset ještě točit.

„Musím říct, že když mi oznámili výši mého důchodu, tak jsem stála před tím úřadem a plakala jsem. A říkala jsem si, všechny moje filmy, všechny moje televize se mi vlastně do toho důchodu nepočítají,“ svěřila se se zklamáním herečka pro České důchody.

K nespokojeným seniorům patří i zmíněný Jiří Lábus, který sice neví přesnou část svého příjmu, ale ví, že dostatečné to není. Naštěstí však myslel už při plné síle na zadní vrátka a spořil si na horší časy.

Lábus si naštěstí v mládí spořil na horší časy

„Musím vám říct, že co jsem odevzdal na daních, tak v tom to samozřejmě dostatečné není. I když mám důchod nadprůměrný oproti některým důchodcům, kteří sotva vyjdou. Ale stejně na to, co jsem všechno odevzdal na daních, tak to rozhodně není dostatečné,“ postěžoval si oblíbený komik a dodal: „Naštěstí já mám našetřené peníze. Já jsem na tohle myslel, na zadní kolečka. Já si myslím, že bych vyšel, nechci ze sebe dělat chudáka, ale bylo by to asi trošku složitější.“

Jedna z mála celebrit, která si na výši důchodu nestěžuje, je zpěvačka a herečka Petra Černocká. Ta zhruba polovinu důchodu vrací státu na odvodech za aktuální práci a tu druhou dává na charitu.

Související články