Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jiří Krampol bojuje se zápalem plic, podle kamarádů by měl ubrat

Jiří Krampol
Jiří Krampol
Zdroj: Profimedia
Jiří Krampol

Jiří Krampol skončil již potřetí v krátkém časovém období v nemocnici. Herec dlouhodobě bojuje s astmatem a nyní mu lékaři diagnostikovali zápal plic. Přátelé Krampola tvrdí, že by měl zvolnit své pracovní tempo, které nasadil po smrti své milované manželky Hanky.

Jiří Krampol trpí již od dětství potížemi s astmatem a v roce 2008 mu kvůli srdeční arytmii museli lékaři voperovat kardiostimulátor. Díky skvělé fyzické kondici je herec i po osmdesátce velmi vitální a strčil by do kapsy i o generace mladší kolegy, poslední dobou mu ale zdraví neslouží tak, jak by si představoval.

Během necelých tří měsíců byl Krypol třikrát hospitalizován. Herec následně přiznal, že mu jisté komplikace začaly poté, co mu lékaři aplikovali očkování proti covidu.

"Mám problémy s těmi svými proklatými průduškami. Nedávno mi dali třetí dávku očkování a ten samý den jsem půlku představení nemohl chytit dech. Pak se to srovnalo, ale nebylo to ono. Po druhém očkování jsem umíral, teď to bylo lepší, ale fit jsem nebyl. A včera se to zhoršilo," svěřil se webu Extra. Lékaři si herce raději nechali na pozorování. "Byl jsem v Nemocnici Na Františku. Vzali mi krev a dělali mi testy. S těmi průduškami je vážně problém, takže si mě tam nechali přes noc. Napojili mě na přístroje a pozorovali mě. Chtěli mít jistotu," dodal Krampol, který v nemocnici naštěstí zůstal pouze do druhého dne. Doma se ale dlouho neohřál.

Po smrti manželky se Krampol ponořil do práce

Jiří Krampol minulý rok přišel o svou manželku Haničku, se kterou měl velice silné pouto. Od její smrti se herec naplno položil do práce, kamarádi i lékaři mu ovšem doporučují, že by měl své pracovní tempo zmírnit.

Vdovec ale nerad tráví čas v prázdném bytě, a tak rovnou z nemocnice vždy vyráží vstříc dalším pracovním povinnostem. Jenže na Krampolovi se začíná projevovat jistá únava a jeho tělo mu dává znamení, že by měl skutečně zvolnit.

"Ať víc myslí na sebe než na druhé, měl by být v klidu, nevím, kam se pořád žene," vzkázala mu před deník Blesk exmanželka Marta Krampolová.

Smůla se herce drží, chytil zápal plic

Od posledního pobytu v nemocnici Jiřího Krampola uběhly pouhé tři týdny a herec opět skončil v péči lékařů. Tentokrát je diagnóza o něco vážnější, herec chytil zápal plic.

"Už mi dávají antibiotika," sdělil. Jak dlouho ale bude hospitalizován, herec neprozradil.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU