Chronickými obtížemi s průduškami trpí Jiří Krampol již od dětství. Stejný neduh ostatně sužoval také jeho maminku a podědil ho po něm jeho syn. Když byl mladší, dařilo se mu tuto nepříjemnost držet na uzdě pomocí pravidelných cest k moři, kde mu slaný vzduch dělal velmi dobře. Vzhledem k věku se ale na delší cesty již neodváží, a tak mu nezbývá, než chladné období roku přečkat doma s lékařskou pomocí.

“Je to rodinné prokletí. Do nemocnice Na Františku chodím na kapačky. A kdykoliv se tam objevím, tak se dočtu, že umírám a ležím ve špitále,” sdělil Jiří Krampol před časem pro Kafe.cz s tím, že mu podle jeho názoru přehnaná starost o jeho zdraví jde pořádně na nervy.

Kamarádi se o něj bojí

Nyní je tak znovu hospitalizován v nemocnici Na Františku, a to dokonce na jednotce intenzivní péče. Přestože se sám již mnohokrát nechal slyšet, že se jeho zdravotní stav zveličuje, jeho dobrý kamarád a manažer Miloš Schmiedberger má na celou situaci trochu jiný názor.

“Byl jsem za Jirkou, ale on stále dokolečka tvrdí, že mu nic není a chce domů. Lidé, kterým nic není, ale neleží v nemocnici,” sdělil serveru iDNES.cz a dodal, že Jiří Krampol na rady svého lékaře, kardiologa Rudolfa Špačka, který mu doporučuje více se šetřit, bohužel příliš nedbá.

Jiří Krampol ale i přes obavy svých nejbližších popírá, že by s ním bylo cokoli v nepořádku a zájem médií se mu již zajídá. “Stále dokola si vymýšlejí, jak už jsem pomalu na smrtelné posteli. Například jsem byl na letišti a tam je to všude daleko, tak jsem si půjčil ten vozík a hned ze mě udělali invalidu a psali, že už jsem na tom už tak špatně, že sám nemůžu ani chodit,” prohlásil rozzlobeně před časem.

Související články