Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jiří Krampol míří na tajuplnou schůzku, diplomaté ho pozvali kvůli Belmondovi

Jiří Krampol
Jiří Krampol
Zdroj: Profimedia
Jiří Krampol

Odchod legendárního herce Jean-Paul Belmonda zarmoutil nejen jeho rodinu, ale také miliony fanoušků po celém světě. Pozvánku na pohřeb dostal i Jiří Krampol, který Bébela namluvil v mnoha filmech. Český herec a dabér sice kvůli zdravotním problémům do Paříže letět nemohl, ambasáda to ale zkouší dál a pozvala Krampola na tajemnou schůzku.

Když Jean-Paul Belmondo zemřel, všichni věděli, že rodná Francie se s oblíbeným hercem bude loučit velkolepě. Státní pohřeb se všemi poctami se proto podle předpokladů konal na nádvoří pařížské Invalidovny, kde lidé většinou vyprovází největší vojenské hrdiny.

Potom zajdu k jeho hrobu

Pozvání na státní rozloučení dostal z francouzské ambasády i Jiří Krampol, jehož hlasem Belmondo mluvil v necelé třicítce svých filmů. "Volali mi z ambasády, zda se chci zúčastnit, ale musel jsem to odmítnout, protože mi není dobře," řekl tehdy deníku Blesk Krampol.

Herec v té době zrovna ležel s oslabenými průduškami v nemocnici a při dojemném ceremoniálu, na jehož konci plakali snad úplně všichni, proto bohužel chyběl. "Zaletím tam k jeho hrobu, až mi bude lépe," dodal Krampol s tím, že výjimečné osobnosti francouzské kinematografie dá sbohem později. 

Stejně jako generace diváků i Krampol obdivoval Belmonda pro jeho neuvěřitelné charisma. "Bylo úžasné. Prostě si vás získal. To je dar, který má málokdo," řekl Jiří pro web iDNES.cz po skonu talentovaného herce. 

Jako bychom se znali

Během dabování si navíc Krampol k Jean-Paulovi vytvořil ještě bližší vztah. "Jako bychom se znali. Strašně mne to bavilo a těšil jsem se na každou roli," doplnil český umělec, který se měl s Belmondem dokonce jednou osobně setkat. Ke schůzce ale nakonec nikdy nedošlo.

Přesto zástupci francouzské ambasády o Krampolovi dobře vědí a nedávno se mu sami znovu ozvali. Jean-Paul Belmondo si totiž dlouhá léta dopisoval s českou publicistkou a moderátorkou Kateřinou Etrychovou. A zřejmě na základě toho by se diplomaté s Jiřím Krampolem rádi potkali. "Pozvali mě na kafe, tak jsem zvědavej, co bude," dodal herec pro Blesk s úměvem.

Byli si podobní nejen v obličeji. Jak Belmondo, tak Krampol se například věnovali boxu.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU