Když Jean-Paul Belmondo zemřel, všichni věděli, že rodná Francie se s oblíbeným hercem bude loučit velkolepě. Státní pohřeb se všemi poctami se proto podle předpokladů konal na nádvoří pařížské Invalidovny, kde lidé většinou vyprovází největší vojenské hrdiny.

Potom zajdu k jeho hrobu

Pozvání na státní rozloučení dostal z francouzské ambasády i Jiří Krampol, jehož hlasem Belmondo mluvil v necelé třicítce svých filmů. "Volali mi z ambasády, zda se chci zúčastnit, ale musel jsem to odmítnout, protože mi není dobře," řekl tehdy deníku Blesk Krampol.

Herec v té době zrovna ležel s oslabenými průduškami v nemocnici a při dojemném ceremoniálu, na jehož konci plakali snad úplně všichni, proto bohužel chyběl. "Zaletím tam k jeho hrobu, až mi bude lépe," dodal Krampol s tím, že výjimečné osobnosti francouzské kinematografie dá sbohem později.

Stejně jako generace diváků i Krampol obdivoval Belmonda pro jeho neuvěřitelné charisma. "Bylo úžasné. Prostě si vás získal. To je dar, který má málokdo," řekl Jiří pro web iDNES.cz po skonu talentovaného herce.

Jako bychom se znali

Během dabování si navíc Krampol k Jean-Paulovi vytvořil ještě bližší vztah. "Jako bychom se znali. Strašně mne to bavilo a těšil jsem se na každou roli," doplnil český umělec, který se měl s Belmondem dokonce jednou osobně setkat. Ke schůzce ale nakonec nikdy nedošlo.

Přesto zástupci francouzské ambasády o Krampolovi dobře vědí a nedávno se mu sami znovu ozvali. Jean-Paul Belmondo si totiž dlouhá léta dopisoval s českou publicistkou a moderátorkou Kateřinou Etrychovou. A zřejmě na základě toho by se diplomaté s Jiřím Krampolem rádi potkali. "Pozvali mě na kafe, tak jsem zvědavej, co bude," dodal herec pro Blesk s úměvem.

Byli si podobní nejen v obličeji. Jak Belmondo, tak Krampol se například věnovali boxu.

Související články