Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Osudové ženy Jiřího Korna (70): První ženu již pochoval, třetí si nedávno vzal

Jiří Korn
Jiří Korn
Zdroj: Profimedia.cz
Jiří Korn

Zpěvák, herec, tanečník, stepař, golfista, nadaný sportovec a celostátní přeborník v kulečníku Jiří Korn se narodil před sedmdesáti lety v Praze. Jak se vyvíjela profesní kariéra a osobní život velkého milovníka žen, který občas šokuje společnost výstředním oblečením?

Hudební kariéra Jiřího Korna odstartovala v roce 1967 se skupinou Rebels a slavným hitem Šípková Růženka. V roce 1971 se Jiří stal na jeden rok členem skupiny Olympic. Po ukončení angažmá v Olympicu začala jeho sólová dráha. V roce 1973 vydal své první sólové album Jiří Korn-LP01 a následovaly další dvě. V sedmdesátých letech se umístil v anketě časopisu Mladý svět Zlatý slavík na třetím (1977) a druhém místě (1978).

V osmdesátých letech se zrodila dlouholetá spolupráce s Helenou Vondráčkovu. Velkou popularitu mu přineslo vystupování v televizní zábavní show „Možná přijde i kouzelník.“ V devadesátých letech se Jiří více než hudbě věnoval tanci. Až do roku 2004 vystupoval s taneční skupinou J. K. Company. V posledních letech vystupuje převážně s vokálním kvartetem 4TET.

Jiří se stal velmi známým a úspěšným nejen pro své hudební a taneční nadání, ale také pro svůj herecký talent. Jistě si vzpomeneme na roli Honzy ve filmové hudební pohádce Honza málem králem. Objevil se také v několika vedlejších filmových rolích např. ve filmech Trhák, Anděl s ďáblem v těle a Anděl svádí ďábla. Herectví, pohybové nadání a zpěv využil Jiří Korn i jako herec muzikálový, zahrál si například v muzikálech Bídníci, Dracula a Monte Christo či roli Michala v muzikálu Kvaska. Za celoživotní dílo a mistrovství v muzikálu získal v roce 2017 divadelní cenu Thálie.

Osobní život Jiřího Korna byl skoro stejně pestrý, jako ten profesní. První manželství uzavřel v roce 1972, ale moc dlouho nevydrželo. S manželkou Hanou se velmi brzy rozvedli a ne zrovna v dobrém. Dnes již jeho první žena nežije.

Druhou osudovou ženou se stala Kateřina, se kterou se poznal při účinkování v jeho kapele. Mají spolu syna Filipa, který je bohužel vážně nemocný. Byla mu diagnostikována dětská mozková obrna s poruchou vývoje motorických oblastí mozku. Dcera Kristýna se narodila rok po Filipovi a dnes studuje taneční konzervatoř. Ani toto manželství nevydrželo a skončilo rozvodem. S Kateřinou zůstali dobří přátelé.

A do třetice všeho dobrého i zlého se nedávno oženil se svou dlouholetou partnerkou Renatou, se kterou se poznali na golfovém turnaji.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky