Jiří Korn: Svým přístupem k životu popírá, kolik mu ve skutečnosti je!

Jiří Korn
Jiří Korn

Jiří Korn patří mezi ty umělce, kteří přináší něco navíc. Nestárnou, nevzpomínají, nestojí na místě. Jen baví a posouvají hranice.

Vrchní šašek

Jiří Korn, který letos slaví sedmdesáté narozeniny, platí v českém šoubyznysu za permanentně veselého a hravého umělce, který umí dát i běžným úkolům zcela jiný rozměr. Možná proto slaví úspěchy jako zpěvák, herec, tanečník, kytarista a hráč kulečníku. Svou kariéru si hýčká a jen tak by nedopustil, aby ji ohrozil skandálem. Na poli osobních vztahů už je to o něco horší.

Jiří Korn

Už se (o něj) perou?

On i jeho tři sourozenci se vydali uměleckým směrem a vybudovali si jméno u tance nebo filmu. Jiří se ale do povědomí diváků zapsal nejhlouběji. Než se vydal na sólovou dráhu, na čas se spojil s neméně excentrickým Vilémem Čokem a vydal neuvěřitelných 20 alb, působil v Rebelích a v Olympicu. Nebylo umělce, který by s Kornem nechtěl spolupracovat. Helena Vondráčková s ním nahrávala jako o život a nesmrtelné duo Jiří Lábus a Oldřich Kaiser ho přizvalo do zábavného pořadu Možná přijde i kouzelník. Svůj um poctivě dělí mezi tanec, herectví a zpěv. Svou novou uměleckou rovinu našel jako člen vokálního kvarteta 4TET.

Jiří Korn si vydobyl místo i u muzikálu a na několik let se usadil Bídnících nebo Draculovi. Nejslavnějším počinem před kamerou je bezesporu pohádka Honza málem králem, která by se dala parafrázovat na "Jiří málem všeumělem!" Za svůj jedinečný přínos získal v roce 2018 Cenu Thálie.

Jiří Korn v pohádce Honza málem králem

Milovník žen

Nedávno se Jiří Korn potřetí oženil. Výrazně mladší ženu poznal na golfovém turnaji. Není se čemu divit, je to zarytý sportovec a všechen čas mimo divadelní prkna tráví na kole, na greenu, na bowlingu nebo u kulečníku, ve kterém platí téměř za profesionála. Poprvé se ženil už v roce 1972, ale manželství nestojí ani za zmínku. Závazky pro nevybouřeného umělce prozatím nebyly. Zkusil to ještě o dvacet let později, kdy podlehl Kateřině Kornové a založil s ní rodinu. Syn Filip má značné zdravotní problémy a dcera Kristýna po otci zdědila taneční nadání. Ani to ale druhé manželství nezachránilo.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky