Jiří Adamec vystudoval DAMU a FAMU a ihned po škole začal točit ve velkém televizní filmy, seriály a také zábavné pořady.

Velice úspěšným počinem byl Televizní klub mladých z roku 1973, později se vrhl i na tvorbu silvestrovských pořadů a od roku 1997 měl na starosti režii Českého slavíka, u čehož vydržel dlouhých jedenáct let.

Kromě toho má Adamec na svém kontě trháky jako jsou seriály Sanitka, Zkoušky z dospělosti nebo Pojišťovna štěstí.

O něco méně se ovšem daří Jiřímu v soukromí. Poprvé se umělec oženil v sedmdesátých letech se slovenskou dramaturgyní Tatianou Kavčiakovou. S ní má tři děti Marka, Terezu a Kristinu. Vztah se rozpadl v roce 2006, kdy vyšla najevo Adamcova nevěra.

S Janou Adamcovou, za svobodna Novákovou, se Jiří Adamec seznámil ještě v době, než oba nastoupili do televize Nova.

V té době si založil vlastní cestovní kancelář, do které sympatickou Janu zaměstnal jako anglicky mluvící delegátku.

Jiskra mezi nimi přeskočila až na Nově, kam se režisér přesunul v roce 1995. Jelikož byl Adamec stále ženatý, scházeli se tajně u moderátorky doma a svůj vztah museli tajit neuvěřitelných jedenáct let.

Vše prasklo poté, co Jana otěhotněla a museli jít s pravdou ven. Osm měsíců po porodu svou lásku zpečetili veselkou na řeckém ostrově Somos. Tehdy jim za svědky šel Karel Gott a Dalibor Gondík.

O dva roky později přivedla Adamcová na svět dcerku Jasmine Annu.

Naše vztahy jsou korektní, nepereme se

Po téměř pětadvaceti letech manželství přišla v roce 2019 krize a Adamec se od rodiny odstěhoval. Ačkoliv dvojice avizovala rozvod, ten byl zatím kvůli Janiným zdravotním problémům odložen a dodnes nedošlo k žádnému posunu.

„Vážím si jí za to, že dobře dělala svoji práci a hezky vychovala naše děti. Naše vztahy jsou korektní. Nepereme se,“ svěřil se Adamec před časem iDnesu.

Zatímco s druhou manželkou má režisér velice korektní vztahy, s Tatianou Kavčiakovou se rozešel ve zlém, a proto své tři děti z prvního manželství vůbec nevídá, čehož velmi lituje.

„Mě třeba dodnes mrzí, že se mnou nemluví mé děti z prvního manželství, protože jsem se rozvedl s jejich maminkou. Přitom se rozchází polovina všech manželství. Když jim napíšu SMS k narozeninám, ani mi nepoděkují. Doktor Plzák mi kdysi řekl, když jsem si u něj byl pro radu, abych vydržel. Že je to přejde. Zatím nepřešlo. Snažil jsem se přitom, aby měly co nejvíc otevřenou cestu do života. Platil jsem jim i studium v zahraničí. Bohužel život nejde nalajnovat a ani režisér to neumí,“ přiznal zklamaně režisér, který nemá v životě zrovna na růžích ustláno.

Zdroje: Blesk, iDnes.cz, Aha

Související články