Hollywoodský herec, kterého znáte především z komedií Ace Ventura, Maska nebo Blbý a blbější, Jim Carrey, patří mezi nejobsazovanější komiky. Umí totiž s obličejem takové grimasy, které rozesmějí opravdu každého.

Jim Carrey se narodil do chudé kanadské rodiny, která měla opravdu hluboko do kapsy. Jim byl nejmladší ze čtyř dětí. Když bylo Jimovi čtrnáct, jeho otec přišel o práci a rodina neměla dost peněz na bydlení, proto žili v přívěsu. Po škole pak musel Jim a jeho bratři chodit pomáhat do továrny, kde pracoval jejich otec, aby přinesli domů také nějakou tu korunu.

„Bydleli jsme v kempech nebo na sestřině trávníku. A jasně, ve stanu se občas ochladilo, ale zvláštním způsobem to bylo mnohem šťastnější období,“ prozradil komik webu LadBible.

Začínal v továrně, kde uklízel výkaly, skončil v Hollywoodu

Na život tuláka sice vzpomíná Carrey rád, ale na práci v továrně už tak ne. Zažíval tam totiž drsnou šikanu, kdy musel uklízet výkaly po kolezích, kteří vykonali potřebu do umyvadla.

„Dělníci v továrně si se mnou pěkně hráli. Schválně se vyprázdnili v umyvadle a já jsem musel všechno čistit. Musel jsem to udělat, ale celou dobu jsem si u toho zpíval a snil,“ svěřil se s potupnou situací pro web cheatsheet.com.

Proto po večerech více a více vystupoval jako komik, aby se z této špinavé práce vymanil. Zpočátku se mu nedařilo, ale pak si ho všiml komik Rodney Dangerfield, který ho s sebou vzal do Vegas. Prosadil se i jako stand-up komik.

Trpěl psychickými problémy a střídal slavné ženy

Dveře do Hollywoodu mu však otevřela komedie Ace Ventura a následně Maska nebo Blbý a blbější. Během chvíle znal chudého kluka z Kanady, který občas neměl kde složit hlavu, celý svět. Sláva bohužel prohloubila Jimovi jeho psychické problémy. Herec dlouho bojoval s depresemi. Pomohlo mu malování. Teď už je prý léta nemá.

O ženy komik nikdy neměl nouzi. Jeho postelí prošla celá řada žen, dvě z nich si dokonce vzal. S herečkou Melissou Womer má dceru. Mezi jeho milenky patřily herečka Renée Zellweger, modelka Jenny McCarthy či umělecká maskérka Cathriony White. Ta si po jejich rozchodu sáhla na život.

Související články