Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jennifer Beals: Detektivka z Flashdance

Zdroj:

Světovou megastar se stala díky filmu Flashdance, pak se Američanka Jennifer Bealsová (48) pro evropské diváky téměř ztratila.

Schopnost přesvědčivě hrát si vyzkoušela jako 13letá, když při shánění brigády tvrdila, že je o tři roky starší. Povedlo se a začala prodávat zmrzlinu.

Později si přivydělávala jako uvaděčka v divadle, modelka a komparzistka. „Ve snímku My Bodyguard mě zahlédnete, když se budete hodně snažit, v titulcích však moje jméno není,“ vtipkovala o své první zkušenosti před kamerou.

Porazila Demi Moore

Do konkurzu na hlavní roli v tanečním filmu Flashdance se v roce 1983 přihlásily 4 000 kandidátek, ve finále dal režisér Adrian Lyne přednost neznámé studentce před Demi Moore.

Dostávala jen malé role a neměla štěstí ani na výrazné snímky. Smůlu prolomila až v roce 1995, kdy hrála po boku Denzela Washingtona ve filmu Ďábel v modrém, pak díky seriálům 2000 Malibu Road a Láska je láska (jeho třetí řadu vysílá Prima Love).

Teď máte možnost zralou krásu a civilní herectví sympatické herečky ocenit také v seriálu Chicago: Zákon ulice na Prima Cool. Hraje hlavní ženskou roli policejní superintendantky Teresy, která se snaží bojovat proti korupci.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU