Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jennifer Aniston: Čtyřicítka na krku!

Zdroj: Profimedia.cz

Svou kariéru založila na tom, že působí jako kamarádská holka ze sousedství. Před pár dny ale oslavila čtyřicáté narozeniny a žije životem hollywoodské divy se vším všudy.

Ne že by na tu čtyřicítku vypadala. To tedy ani v nejmenším. Už tento týden se můžete v romantické komedii Marley a já (ve které se kromě Owena Wilsona spřátelí i s jedním roztomilým pejskem) můžete přesvědčit, že Jennifer vypadá stejně úžasně jako v časech seriálu Přátelé. Jenže ji to stojí čím dál více úsilí.

Jak sama nedávno přiznala, o štíhlou postavu musí bojovat každý den. „Každý den hodinu cvičím, většinou běhám, a k tomu přidávám jógu,“ říká a suše konstatuje: „Jsem realistka. Vím, že kdybych nejedla nic jiného než hamburgery a chipsy, nedostanu role, které bych jinak dostala. Stane se ze mě charakterní herečka.“ (Což by koneckonců nemuselo být tak strašné, kdyby výraz „charakterní“ herečka nebyl v Hollywoodu eufemismem pro ošklivou, starou a špatně placenou herečku vedlejších rolí.)

Zadarmo není ani její účes, který v devadesátých letech kopírovaly statisíce obdivovatelek její Rachel z Přátel. Když nedávno v Londýně propagovala již zmíněný film Marley a já, utratila za kadeřníka neuvěřitelných 50 tisíc dolarů. Právě tolik zaplatila vlasovému specialistovi Chrisi McMillanovi, aby ji doprovázel na propagačním turné a pečoval o její tak nedbale a přirozeně působící hřívu.

Naopak pokud jde o botox, vyhýbá se mu obloukem. Má s ním totiž velmi špatnou zkušenost. „Vyzkoušela jsem to jednou a zjistila jsem, že to fakt není pro mě,“ konstatuje. „Připadalo mi, jako by mi na obličej tlačilo nějaké závaží. Myslím, že ženy s botoxem paradoxně vypadají nějak starší. Těžší. Nemají sice vrásky, ale vřelost se z jejich obličeje vytratí. Je na nich poznat, že nejsou mladé, a vypadají tak nějak divně neurčitě.“

Brad je za mnou

„Cítím se líp než kdy jindy v mém životě,“ prohlašuje Jennifer Aniston na vrub své čtyřicítky. „Jsem v pohodě, a není to jenom věkem. Jsem zkrátka v klidu. Nikdy jsem sama ze sebe neměla tak dobrý pocit.“

Ano, to říká právě ta samá žena, ze které události uplynulého desetiletí udělaly patronku všech zhrzených a opuštěných manželek. Ale když se letos na předávání Oscarů poprvé po čtyřech letech střetla na veřejnosti tváří v tvář se svým exmanželem Bradem Pittem, všem muselo být zřejmé, že tahle etapa jejího života je už dávno uzavřená. „Už je to za mnou. Totálně a naprosto,“ potvrdila. Tím spíš, že na Oscary ji doprovázel její přítel John Mayer, jednatřicetiletý muzikant, se kterým (s malou letní přestávkou), žije už celý rok. Pravda, ze začátku jim značné potíže působila jeho nezkušenost, pokud jde o jednání s paparazzii. John se zpočátku domníval, že stačí, když s nimi bude jednat na rovinu: „Poslyšte, není to žádný skandál, není to žádné velké téma, není to žádný problém a nepotřebuje to váš každodenní dohled.“ Jenže to (kupodivu) nefungovalo – a tak se prostě musel smířit s tím, že Jennifer Aniston je osoba, která nemůže vyjít na ulici, aniž by se za ní vydal konvoj dvaceti aut, naládovaných fotografy s ostrými lokty. Někteří si dokonce vozí na autě přidělané žebříky, aby ji mohli fotit přes zeď její rezidence (čímž ovšem porušují kalifornské zákony).

Proč mě sakra litují?

Doufejme, že její románek s rockerem Mayerem neskončí v duchu jejího nejnovějšího filmu, který do našich kin dorazí koncem března. Jmenuje se Až tak moc tě nežere a všechny jeho hrdinky (vedle Jennifer Aniston si je zahrála i Jennifer Connelly, Drew Barrymore či Scarlett Johansson) mají společné téma: muži jejich snů k nim vysílají nejasné signály. Nezavolají, když slíbili, že zavolají. Jsou „příliš zaneprázdnění“, než aby s nimi mohli jít na rande. A za žádnou cenu se nechtějí „vázat“. Jednoduchou odpověď na všechny tyhle složité vztahové problémy však dává právě všeříkající název.

Jennifer Aniston však už je vůči podobným životním komplikacím zřejmě imunní: „Nevím, proč mě lidi pořád litují,“ konstatuje. „Vedu úžasný život a mám se skvěle.“

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky