Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jak bydlí Jennifer Aniston: Výstřední skleněný etno dům obdivuje celý Hollywood

Jennifer Aniston
Jennifer Aniston
Zdroj: Profimedia
Více v galerii
Jennifer Aniston

Jennifer Aniston (51) se nálepky Rachel ze seriálu Přátelé nikdy nezbaví, ve skutečnosti je ale jiná. V módě sází na klasiku a v bydlení na kvalitu a zvučná jména.

Diamant mezi nemovitostmi

Herečka se nechtěla vzdát bydlení ve čtvrti Beverly Hills. Sehnat ale volný pozemek v prominentní části Los Angeles je téměř nemožné. Měla štěstí. Na trhu se objevil dům Harolda W. Levitta (†81) z roku 1970. Spojila síly s designérem Stephenem Shadleym a vytvořili místo, které jezdí obdivovat lidé ze širokého okolí. Rekonstrukce trvala dva a půl roku a Aniston je na výsledek nesmírně pyšná. Sama do projektu několikrát zasáhla, aby byl její vysněný domov perfektní.

Ohana. Tak herečka dům nazývá. Má symbolizovat otevřenost k životu, svobodu, soulad s přírodou a přátelství. Hned při první prohlídce si byla jistá, že dům získá. Učarovaly jí téměř čtyři a půl metru vysoké dveře. Za nimi na ni dolehl pocit domova.

Domov jako objetí

V domě se prolíná zen s asijskou kulturou a prvky z Bali. Díky mostku, který se klene přes jezírko se vzácnými kapry koi, působí tropickým dojmem. Vstupní halu dotahuje k dokonalosti lustr ze skla Murano. Jednu stranu domu bylo nutné zbourat. Herečka trvala na tom, aby byla celá stěna prosklená a vytvořila se iluze nekonečna. V dětství si užila spoustu zábavy. Rodiče byli herci a Aniston milovala společnost lidí. Ráda zve přátele na večeři nebo posezení a většinu času tráví v herně s vintage kulečníkem a s výhledem na Los Angeles. Interiér je příjemným spojením přírodních barev a materiálů, prim hraje kámen a dřevo. Nechybí ani sauna, relaxační místnost, posilovna, sametová křesla, lampy ze 70. let, extravagantní popelníky a terasa s bazénem.

Herečka se netají slabostí pro umění a neváhá utratit horentní sumy za vzácné kousky. K vidění jsou fotografie show Pierra Balmaina z roku 1954, bronzové sošky z Číny ze 16. století, slavný obraz Throw of Dice No. 17, porcelán od Hermés, koberce z vlny a hedvábí, pec na pizzu, vinotéka plná archivních lahví a soukromá zahrada podle návrhu Marcella Villana.

Důraz na ekologii je pro Aniston typický. Ze svého přesvědčení neustoupila ani při rekonstrukci domu. Na střeše je několik solárních panelů, které zajišťují energetickou soběstačnost, a veškeré vybavení ze dřeva (podlahy, nábytek, obložení, trámy) pochází z pokácených stromů a brazilského cumaru.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky