Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jeffree Star: Libuje si v růžové barvě, jeho život ale rozhodně růžový nebyl

Zdroj: Profimedia
Prohlédněte si všechny fotografie (21)

Jeffrey Lynn Steininger Jr., v současnosti známější jako Jeffree Star, je třiatřicetiletý... Vlastně nejde jednoznačně říct, co je. Ani on sám nemá rád, když ho někdo označuje za muže, nebo za ženu. Sám sebe tituluje jako mimozemšťan, tak tedy je to mimozemšťan, kterému je v lidském věku třicet tři let. Jeffreeho dětství nebylo zrovna ukázkové, když mu bylo šest let, jeho otec spáchal sebevraždu a tak na něj zůstala jeho matka-modelka sama.

Ačkoli měla svého syna velmi ráda, neměla na něj tolik času, kolik by malý citlivý chlapec potřeboval a tak byl Jeffree často doma sám s matčinou garderóbou a šminkami. Jako dítě byl velmi uzavřený a spíše než s dětmi svého věku se kamarádil se zvířaty. Není proto divu, že vedle jejich psa Dustyho se jeho nejlepšími kamarády staly právě matčiny stíny, řasenky a rtěnky. 

Jeffree Star

Ještě než dokončil nižší stupeň základní školy, svěřil se matce, že by chtěl nosit make-up i do školy a ta proti tomu nic nenamítala. Jeffree se tak začal líčit do školy již v devíti letech. Paradoxně mu to dveře ke spolužákům nezavřelo, ale otevřelo. Jeffree sám se cítil více spokojený a tak se se spolužáky začal bavit více. I přesto však nebyl ušetřen několika let šikany, protože byl zkrátka "jiný". Tehdy si vypěstoval svou ochranou krustu ironie a sarkasmu, kterou používá dodnes, aby nikdo nepoznal, zda je, nebo není raněný. 

Střední školu odešel studovat do Los Angeles, ale čas tam věnoval spíše své budoucí kariéře. V nedávném rozhovoru vzpomínal na svá léta na střední, která byla plná těžké dřiny. "Nechal jsem si vyrobit falešný průkaz a obrážel jsem večírky, kde jsem doufal, že narazím na někoho slavného. Když jsem někoho potkal, hned jsem se s ním dal do řeči na téma make-up, jakou značku používá, že já používám to a to a, že je to určitě lepší. Párkrát jsem se ztrapnil, nebo mě odmítli tak hrubě, že jsem skoro brečel, ale neodradilo mě to. Po dvou letech si mě začali slavní zvát k sobě domů, abych je líčil na večírky a pak mě doporučovali dál." Tímto způsobem si Jeffree udělal spoustu známých a přátel po celém L.A. Už tehdy měl ale obchodnický talent a věděl, že kdo neriskuje, nic nemá, a tak veškeré peníze, které vydělal líčením lidí, investoval zpátky do make-upu, promofotek a výroby svého merchendisingu (oblečení s vlastním designem). Nemohl si dovolit platit nájemné a tak přespával po kamarádech i se svou horou kufrů plnou triček, náramků a placek. V té době začínal být oblíbený na sociální platformě MySpace, kde ho sledovalo několik tisíc lidí, ale spíše coby zvláštního člověka, než jako make-up umělce. Jeho kariéra se rozjela, až v éře YouTube.

Jeffreeho tutoriály a videa, kde si dělá srandu ze všeho okolo sebe, včetně sebe samotného, mají přes jedenáct miliónů fanoušků a ti stále přibývají. Jeffree proslul zejména tím, že si nebere servítky a bez sebemenšího zaváhání se naváží do všech a do všeho. Kromě tutoriálů se také zaměřil na výrobu kosmetiky. V jeho řadě najdete mnoho extravagantních odstínů rtěnek, nádherné rozjasňovače v obřích rozměrech a také úžasné paletky stínů. Nyní máte možnost vše pořídit v parfumeriích Marionnaud. Kromě YouTube a vlastní řady kosmetiky je Jeffree také poměrně nadaný zpěvák. Vydal tři elektronická alba, která se velmi dobře umístila v žebříčcích v USA. Ačkoli nyní se věnuje už jen make-upu, tu a tam ho můžete vidět v nějakém videoklipu Keshi, Nicki Minaj nebo dalších nekonvenčních interpretů. 

Jeffree Star

Když se ale podíváte pod slupku ironie, cynismu, tetování, silikonu (Jeffree má upravené tváře a implantáty v pozadí), najdete citlivého vyzáblého muže, který se jen bojí, že mu někdo ublíží a tak kolem sebe raději dopředu kope. Když totiž dojde na lásku, poznáte jeho skutečné citlivé já. To, s jakou něhou a láskou mluví o svém partnerovi skateboardistovi Nathanovi, je až dojemné.

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky