Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Je to rok, co odešel Muk

Je to rok, co odešel Muk
Je to rok, co odešel Muk
Zdroj: www.isifa.com a EMI Czech Republic s.r.o.

I když je to právě rok od chvíle, co náhle zemřel jeden z našich nejvýraznějších zpěváků Petr Muk (†45), jeho hlas i písničky jsou pořád s námi.

Byla neděle 23. května 2010 a celé Česko žilo v napětí, zda naši hokejisté získají zlato na mistrovství světa. Do toho v Praze hrála legendární skupina Kiss. Právě na její koncert se Petr Muk tehdy vypravil, i když stejně jako ostatní návštěvníci současně sledoval, jak naši hrají finálový zápas s Ruskem. Koncert se vydařil, naši zvítězili a stali se mistry světa. Euforie neskutečná! A tak se zpěvák, stejně jako asi většina z nás, rozhodl, že hokejový triumf oslaví.. Navštívil několik pražských barů, pak se odebral domů, kde si ještě dal pár panáků whisky... Druhý den ráno ho našla jeho žena Eva ležet v obýváku bez známek života! Po mnoha spekulacích, zda nešlo o sebevraždu či předávkování drogami či léky, pitva určila jako příčinu smrti udušení zvratky v důsledku konzumace alkoholu.

Petr Muk

  • Petr Muk tak zemřel podobně jako mnoho dalších slavných muzikantů – například kytarista Jimi Hendrix (†27), první zpěvák AC/DC Bon Scott (†33) či zpěvák skupiny Boyzone Stephen Gately (†33).

Smrtí to nekončí

I když Petr Muk už rok nežije, jeho písničky dělají radost i vhání slzy do očí dál. A ne jen ty staré známé pecky. Na počátku roku vyšlo CD Outro se zbrusu novými songy – jde o písničky, které zůstaly po předchozím albu V bludišti dnů (vyšlo několik dní před Petrovou smrtí) ve studiu v různé fázi rozpracovanosti. Petrův tým v čele s producentem Luďkem Fialou se rozhodl tyto autentické nahrávky dodělat a vydat tak, jak by si to zpěvák asi přál. A není divu, že se album vyhouplo na přední příčky žebříčku nejprodávanějších desek. Fanoušci prostě Petra milují dál...

Petr Muk

PETR MUK
CD „OUTRO“

Slova Intro a Outro mají v muzikantské mluvě své pevné významy. To první předznamenává poté následující hudbu, závěrečné Outro pak představuje poslední vzkaz k právě dohraným skladbám, v tomto případě však i ke konci jednoho mimořádného života.

 

Kafe.cz zjistilo:

Na Primě ve čtvrtek 26. 5. od 20 hodin běží hodinový dokument k výročí úmrtí Petra Muka. Vzpomínkový pořad prý chystá i Česká televize – datum vysílání však ještě nebylo upřesněno.

Petr Muk

I Oceán znovu bouří

Kariéra zpěváka Petra Muka začala v českobudějovické skupině Oceán, která svého času válcovala česká pódia. Vloni na jaře začali bývalí členové připravovat comeback na hudební scénu – paradoxně týden před smrtí Petr Kučera a bratři Jan a Dušan Vozáryové Petrovi poslali demosnímky k novým písničkám. Návrat ve starém složení se už bohužel neuskutečnil... Ale Oceán přesto začal bouřit znovu! Právě v těchto dnech vrcholí česko-slovenské turné skupiny – místo Muka zpívá Jitka Charvátová a také čestní hosté jako Richard Krajčo, Matěj Ruppert či Bohouš Josef. Záznam turné vyjde v těchto dnech na DVD k poctě velkého muzikanta Petra Muka.

Kafe.cz doporučuje:

Turné Oceánu můžete navštívit ještě ve čtvrtek 26. 5. v Českých Budějovicích v Metropolu. Celá šňůra končí o den později v Londýně v klubu RichMix.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky