Jason M. Lee: Uspěl v seriálu, vymanil se ze sekty a dnes ho nikdo nepoznává

Jason Michael Lee
Jason Michael Lee
Zdroj: Pinterest
Jason Michael Lee

Americký herec a kdysi vášnivý skateboardista Jason Michael Lee zazářil v seriálu Jmenuju se Earl. Přitom se ústřední roli zpočátku zdráhal vzít. Kývl až napotřetí.

Rodák z Kalifornie vyrůstal se starším bratrem v rodině své rozvedené matky. „Byl jsem dost hyperaktivní,“ říká.

Abych svou energii nějak vybil, dostal jsem skateboardové prkno. Strašně jsem si ho oblíbil, největším trestem kvůli zlobení pro mě bylo, když mi ho maminka zamkla do skříně a já nemohl jezdit.“ Zdokonalil se natolik, že se „prknu na kolečkách“ věnoval profesionálně, také si otevřel obchod s oblečením a dalšími potřebami pro vyznavače tohoto sportu.

K herecké profesi se dostal prostřednictvím natáčení videí o skateboardingu. Zpočátku šlo o „štěky“, až ve snímku Flákači dostal zajímavější příležitost a navíc se setkal s režisérem Kevinem Smithem. Hned si padli do oka a začali spolupracovat na dalších projektech.

Největší slávu Jasonovi ovšem přinesla postava Earla Hickeyho, neukotveného chlapíka žijícího na okraji společnosti, jenž se v rámci svých možností snaží starat o bratra mdlého rozumu Randyho. Sitcom se rodil dlouho, hlavní scenárista Gregory Thomas Garcia obcházel s pilotním dílem jednu společnost za druhou, než uspěl. „Ohlasy diváků byly velmi dobré,“ vzpomíná herec. Jenže sledovanost postupně klesala a po čtyřech letech Earl z obrazovek zmizel.

Jason Lee se ale zapsal na jedničku, a tak o další nabídky neměl nouzi. Jeho hlasem třeba promlouvá smolař Dave v animáku Alvin a Chipmunkové. A dělal to s velkou chutí, protože děti miluje - sám má čtyři.

Mezi jeho velké koníčky patří hudba, sbírání uměleckých děl a stále i skateboarding, i když do „velkých věcí“ se prý už raději nepouští.

Jason Michael Lee byl léta členem námoženského hnutí, jehož stoupencem je například i Tom Cruise. Ze scientologie se ale Jasonovi podařilo vystoupit a od té doby je z něj prý úplně jiný člověk.

TAK ŠEL ČAS

1970 - Narodil se 25. dubna.

1989 - Začíná se věnovat herectví.

2003 - Zahrál si ve sci-fi Pavučina snů Stephena Kinga.

2005 - Vytvořil hlavní postavu v seriálu Jmenuju se Earl.

2008 - Podruhé se oženil. Jeho první žena uvedla jako hlavní důvod rozchodu hercovo zapálení pro scientologii.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky