Na slavení Vánoc neměla Jaroslava Obermaierová nikdy povahu a přiznala se, že například nikdy v životě nepekla vánoční cukroví. Kromě toho má také osobní důvody. Před lety totiž krátce před Vánoci zemřela její maminka, a tak na ně herečka nadobro zanevřela. 

Její letošní svátky tak budou probíhat v hodně minimalistickém duchu. “Já 26. prosince a na Silvestra mám představení, takže to budou hlavně pracovní svátky a Štědrý den beru hlavně jako další volný den,” prozradila pro Kafe.cz s úsměvem a dodala, že je zkrátka toho názoru, že je třeba nebrat slavnostní dny konce roku příliš vážně. 

Stromeček u Obermaierové doma nenajdete

Přestože nezdobí stromeček a doma si nevyměňují žádné dárky, jednu věc si ale ani tak nedokáže představitelka Vilmy Nyklové z Ulice nechat ujít. “Bramborový salát a kapr musí být, to je klasika. Žádný speciální recept nemáme, nejlepší je prostě obalovaný kapr, to ví přece každý. Já jsem staromilec,” popsala herečka vesele. 

“Svátky budeme trávit asi hlavně se synem. Možná přijdou nějací známí. Ale my to moc nehrotíme, Vánoce jsou hlavně svátky pro děti. Ty ať mají dárky a Ježíška,” uzavřela pro Kafe.cz Jaroslava Obermaierová. 

Momentálně Jaroslava Obermaierová neví, kam dřív skočit. Stále totiž natáčí Ulici a kromě toho hraje v muzikálu Janka Ledeckého v Divadle Broadway. Ironicky se přitom jedná o muzikál Vánoční zázrak. “Je dobře, že člověk má co dělat, dokud může,” myslí si herečka, která má přece jen svůj věk a v jejích letech si řada lidí již jen užívá zasloužené penze. 

Bez práce by se ukousala nudou

Jedním z důvodů, proč se Obermaierová stále nechce vzdát práce, jsou finance. Nijak se netají tím, že její penze není nijak závratně vysoká, a tak musí neustále vydělávat, pokud se chce mít i v pozdním věku stále dobře. Z podobných důvodů se také vzdala svého městského bytu a vyměnila jej za garsonku. Většinu času tak tráví raději na chatě za Prahou. 

Přiznává ale, že bez ohledu na peníze by klidný důchod nebyl nic pro ni. Bez práce by se pravděpodobně velmi rychle začala nudit a je přesvědčena o tom, že by jí to rozhodně nesvědčilo. “Člověk by měl něco dělat,” dodala Jaroslava Obermaierová.

Související články