Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jaroslava Obermaierová utekla kvůli cenám energií z Prahy: Teď si koupila byt

Jaroslava Obermaierová
Jaroslava Obermaierová
Zdroj: Profimedia
Jaroslava Obermaierová

Herečka Jaroslava Obermaierová se nedávno nechala slyšet, že jí vysoké ceny energií dělají velké starosti. Válka na Ukrajině a situace, která přišla s ní v ní vyvolala strach. Kvůli cenám energií se dokonce přestěhovala mimo Prahu. Nyní se do hlavního města po krátké době ovšem vrací, koupila si na Žižkově vlastní byt. 

Vzhledem k pracovním závazkům, které má Obermaierová v Praze, je pro ni bydlení na chalupě velmi nepraktické. Oblíbená herečka musela dojíždět na natáčení seriálu Ulice a také do divadla. 

Strach z nedostatku financí

„Plyn začíná být exkluzivní věc. Bojím se, že nám ho vypnou. Děsím se toho, co pak udělám, když nebude. Přemýšlím, jestli nespáchám sebevraždu, kde si půjčím? Jídlo neřeším, k obědu mi stačí brambory, ale teplo člověk přece potřebuje. Z plynu se stal politický nástroj. Každý nemá možnost úsporných opatření, pořízení fotovoltaiky,“ řekla před několika měsíci pro CNN Prima NEWS. Po tomto svém výroku se odstěhovala z Prahy na chalupu společně se synem Jaroslavem. 

Byt na Žižkově 

Mimo hlavní město ovšem dlouho žít nevydržela. Garsonka, kterou nyní Obermaierová zakoupila, má hodnotu okolo milionu korun, herečka si ji nemůže vynachválit. „Otočím kohoutkem a teče teplá voda. Nestarám se o nic, jen uklidím a je hotovo. Barák je starost až do smrti,“ dodala. Chalupa o samotě nezůstala, zatím v ní žije syn Jaroslav, herečka se do ní bude vracet čas od času také. „Samozřejmě tam trávím jaro, léto, podzim, ale trvale tam žije syn Jára. A já jsem zase trvale hlášená v Praze, kde jsem se narodila,“ vysvětlila situaci. Na chalupě si dala velmi záležet, jako starostlivá matka chtěla zařídit synovi hezké bydlení. „Napřed jsem dvacet let dávala do kupy chalupu, kterou jsem zdědila, aby tam mohl Jaroušek celoročně žít. A pak jsem šetřila na koupi bytu,“ prozradila pro AHA!.

Nový byt sice leží kousek od toho starého, jeden rozdíl na něm přeci jen je. Původní pronajatý byt na Žižkově byl třípokojový, nyní si herečka vystačí v jednopokojovém. „Je to pohodlnější i kvůli natáčení Ulice,“ dodala.

 


 
 

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky