Příčinou neštěstí Jaroslavy Obermaierové byla láska. Jako mladá byla žádanou herečkou a jako blondýnka se líbila celé řadě mužů. Jak už to tak ale bývá, jiskra často přeskočí ne zrovna vhodným způsobem. A tak se stalo, že se herečka zamilovala do přítele své tehdejší kamarádky, herečky Věry Galatíkové.

Připomínal jí prý amerického herce Stevea McQueena a Jaroslava Obermaierová do něj byla jednoduše blázen. Protože jí ale přátelství bylo přednější, dala si dobrý pozor, aby na sobě nedala nic znát a raději se v tichosti dlouhou dobu trápila.

Když se jí ale po čase Věra Galatíková svěřila, že by se s dotyčným krasavcem chtěla rozejít, nabídla se jí Jaroslava Obermaierová, že jí s tímto “nepříjemným problémem” ráda pomůže. Netrvalo to dlouho a s vysněným mužem randila ona. Byla tehdy přesvědčená, že jde o osudovou lásku, jenže po dvou letech nečekaně dostala košem. 

Jaroslavě Obermaierové se zhroutil celý svět. “Trochu jsem to nezvládala. Spolykala jsem prášky na spaní, chtěla jsem se zabít,” přiznala po letech. Tehdy ji zachránila právě Věra Galatíková, která ji přinutila léky vyzvracet, což jí patrně doslova vytrhlo ze spárů smrti. 

Herečka neuměla být věrná

Poté měla pětiletý vztah s kolegou Michalem Pavlatou. Jejich soužití ale bylo značně komplikované, protože Pavlata byl podstatně starší a Jaroslava Obermaierová tehdy svodům mladších mužů jednoduše nedokázala odolat. “Měl jsem parohy, které se téměř dotýkaly hvězd. Dodnes jsme ale přátelé,” zavzpomínal Michal Pavlata později.

Nějakou dobu poté se Jaroslava Obermeierová hodlala soustředit především na práci a vážný vztah ji nelákal. Když jí ale bylo 34 let, s náhodnou známostí otěhotněla. Tehdy se v ní probudil pocit zodpovědnosti a tak se za budoucího otce svého syna provdala, aby mělo její dítě úplnou rodinu. 

Manželství skončilo v troskách

Velmi brzy se ale ukázalo, že to nebylo dobré rozhodnutí. Jejímu muži se totiž nechtělo pracovat, nechával se od Jaroslavy Obermeierové vydržovat a kromě toho neuměl hospodařit, takže neustále dělal dluhy. Kromě toho také dost pil, takže s ním herečce nakonec došla trpělivost a požádala o rozvod. 

Od té doby se mužům vyhýbá jako čert kříži a žádný vážný vztah již nenavázala. Jediným mužem jejího života je tak její dospělý syn Jaroušek, se kterým stále žije pohromadě. Mladý muž se totiž potýká s lehčím psychickým handicapem, a tak není pravděpodobné, že by se někdy osamostatnil. Navíc má se svou maminkou opravdu blízký vztah. “Rozhodně mám obavy, co s ním bude, až tu jednou nebudu,” prozradila Jaroslava Obermaierová.

Související články