Jaroslava Obermaierová řeší svou nepříznivou finanční situaci již delší dobu. Kdysi bydlela společně se svým synem Jaroslavem v bytě na pražském Žižkově, kvůli vysokému nájemnému se ale museli vystěhovat.

"Odstěhovala jsem se, protože už jsem neměla peníze na nájem. Zvedli mi činži a platila jsem přes 11 tisíc korun," svěřila se herečka webu ahaonline.cz. Nyní žije převážně na chalupě a do hlavního města dojíždí pouze za prací.

Vzhledem ke stále se zvyšujícím zálohám na energie ale začíná mít herečka vážné obavy, zda vůbec přežije zimu.

Mám hrůzu, že nám vypnou plyn

"Je mi jedno, jestli mám k obědu dva brambory nebo biftek. Ale já potřebuju, aby mi bylo teplo. Jenže když to tak sleduju, co se děje kolem, mám takovou hrůzu! Bojím se, že nám vypnou plyn," přiznala vyděšená Jaroslava Obermaierová výše zmíněnému webu.

"Děsím se toho. Co udělám? Přemýšlím, že jestli nespáchám sebevraždu, tak kde si půjčím? Plyn začal být exkluzivní věc," šokovala herečka, která vychází pouze díky tomu, že pravidelně hraje v seriálu Ulice.

"Řekla bych, že je to celé zlodějina. Z plynu se stal politický nástroj. Jsem naštvaná. Každý nemá možnost úsporných opatření, pořízení fotovoltaiky a podobně. Já mám na chatě všechno na plyn, takže bez něj asi brzy umřu. Navíc jsou domácnosti, které si ten plyn už opravdu nemohou dovolit," sdělila Obermaierová webu zivotvcesku.cz.

"Myslím, že by se vláda prostě měla dohodnout s tím, kdo nám je schopný potřebné energie dodat. Budeme se tu štrachat se zásobníky a kapalným plynem, přitom trubky, kterými by mohl plyn přitéct, už stojí," uzavřela herečka.

Obermaierová má obavy o svou budoucnost