Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jaroslav Satoranský o ztrátě milované ženy: Pořád ji doma vidím, žije ve mně

Jaroslav Satoranský nese ztrátu ženy těžce
Jaroslav Satoranský nese ztrátu ženy těžce
Zdroj: Profimedia
Jaroslav Satoranský nese ztrátu ženy těžce

Za svou téměř šedesátiletou hereckou kariéru vytvořil Jaroslav Satoranský stovky rolí v divadle, filmu i televizi. Svou kariéru začínal v roce 1963 v kladenském Divadle Jaroslava Průchy, o tři roky později přešel do Divadla na Vinohradech, kde je v angažmá dodnes. Ve svých třiaosmdesáti letech by mohl pomýšlet na herecký důchod, ale kdepak, je stále aktivní a nechybí mu šarm a elegance. Na duši ho navíc hřejí vzpomínky na milovanou ženu.

„Víte, život občas přinese nějaká překvapení a jedno se nedávno týkalo i mě. Šušká se, že jsem měl našlápnuto do hereckého důchodu, ale protože o tom nechtěli v Divadle na Vinohradech slyšet, nabídli mi vylepšenou smlouvu a hlavní roli. Mohu vás však popravdě ubezpečit, že nic takového se nestalo, k žádným změnám nedošlo a multimilionář opravdu nejsem. Je ovšem fakt, že jsem uvažoval, že v dohledné době uvolním místo mladším, ale… Ale jsem hodně moc rád a vážím si toho, že mě podrželi herečtí kolegové a tedy i kamarádi, kteří jsou mé krevní skupiny, že mě zviklali v téhle myšlence a jedu dál. Je mi prostě v téhle společnosti lidí hodně dobře, nemíním ji hned tak opustit,“ s úsměvem se pro Kafe.cz svěřil Satoranský.

Jaroslav Satoranský Jaroslav Satoranský na manželku rád vzpomíná Zdroj: Profimedia

Věk je, jak se říká, jenom číslo. Mohl byste si užívat penze, chodit krmit racky a uzavřít se před světem a brblat, jak je na světě špatně. Ne každý ovšem po něčem podobném prahne a raději, než by se uzavřel ve čtyřech stěnách bytu, žije, užívá a prožívá si život.

„To máte pravdu. Já bych nemohl zabouchnout za sebou dveře a věnovat se nicnedělání a zírání do prázdna. Víte, hodně moc mi chybí moje žena, která mi před třema lety odešla. Pořád ji doma vidím a cítím ji, žije ve mně a nebráním se vzpomínkám. Občas mne přepadne smutek, ale mám fajn rodinu, a jak jsem zmínil i partu přátel, kteří jsou mi oporou, takže ne, doma se nezavírám a rozhodně s ničím nekončím a tu penzi odkládám na někdy jindy,“ doplnil opět s úsměvem oblíbený herec.


Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky