Český šoubyznys zasáhla nesmírně smutná zpráva. Ve svých 86 letech totiž odešel do uměleckého nebe mim, tanečník a herec Jaroslav Čejka. „S velkým zármutkem oznamujeme, že dnes ráno zemřel ve věku 86 let tanečník a mim Jaroslav Čejka. Poslední rozloučení proběhne na Městském hřbitově v Opavě, kde bude rovněž pohřben. Prosíme o respektování jeho památky a soukromí celé rodiny,“ citoval Blesk praneteř Čejky, Barboru Šenfeldovou.

Smutný konec

Jaroslav Čejka prodělal podle webu CNN Prima News v posledních letech mozkovou mrtvici a zápasil s Parkinsonovou a také Alzheimerovou chorobu. Nakonec zemřel osamocen v domově důchodců, kde byl kvůli zdravotním potížím upoután na lůžko. Po svém boku měl jen urnu s popelem své milované maminky, která zemřela v roce 2008. Čejka s ní měl nádherný vztah a odmítal se urny vzdát a uložit ji na hřbitově.

„Pan Slepice”

Bývaly doby, kdy Jaroslav Čejka bavil celý národ. Pravidelně byl hostem nejrůznějších estrád, ve kterých imitoval například zpěvačku Tinu Turner anebo také slepici. Právě díky tomu mu nikdo neřekl jinak než „Pan Slepice”. Zahrál si také ve zhruba dvaceti filmech a kromě herectví měl velký taneční talent. V roce 2007 dokonce získal Cenu Thálie za celoživotní mistrovství v oboru tanec a balet.