Bývalý střihač TV Barrandov Milan Procházka se na Facebooku pochlubil kladným výsledkem soudu, který vedl s výše zmíněnou televizní stanicí. Předmětem sporu měly být nesplacené faktury.

“Dnes u soudu pro Prahu 5 v kauze nezaplacených faktur TV Barrandov (J. Soukup). Skončilo to soudem zaprotokolovanou dohodou, že vše bude zaplaceno do 30.9.2023. Proti této soudem zaregistrované dohodě není odvolání a při nenaplnění této dohody bude okamžitě následovat akce exekutora... U tohoto soudu má být přes dvě desítky dalších podání pro další Soukupovy dluhy jeho (bývalým) zaměstnancům,” uvádí Procházka na sociální síti Facebook.

Lidí, kteří tvrdí, že mají z televize Barrandov podobnou zkušenost, je přitom na zmíněné síti poměrně velké množství. “Já nevím, že tam ještě někdo dělá. Minimálně od roku 2017 má problém s včasnou platbou. Já tam byl naposled v roce 2017, kdy mi dodnes na jeden den nejsou schopni vystavit objednávkový list a tím pádem nemohu poslat fakturu,” uvádí například uživatel Michal Zima v diskusi pod příspěvkem ze skupiny, která se zaměřuje na pracovní nabídky v médiích.

Na faktury se má čekat dlouhé měsíce

Problémy se podle všeho mají týkat především najatých externistům, kteří si údajně na splacení faktury počkají někdy i dlouhé měsíce. “Já mám osobní zkušenost 9 měsíců. Ale to byl fakt rekord. Běžná věc 3-6 měsíců,” uvádí v diskusi Libor Vacek.

Objevují se ale také stížnosti jiného charakteru, které se převážně týkají údajné cholerické povahy Jaromíra Soukupa, který má mít potíže udržet emoce na uzdě. “Viděla jsem šťastný úsměv člověka, kterého - po podání výpovědi tomuto individuu - těsně minul notebook cholericky mrštěný zaměstnavatelem směrem k budoucímu bývalému zaměstnanci,” popsala svou údajnou zkušenost Lenka Novotná.

Všechna svědectví mohou být pochopitelně velmi subjektivní, faktem ale je, že se jich objevuje skutečně velké množství. Že v prostředí televize Barrandov dochází k určitým problémům mezi vedením a zaměstnanci, je tak poměrně pravděpodobné. Redakce Kafe.cz se pokusila získat také vyjádření Jaromíra Soukupa, nicméně do vydání článku neúspěšně.

“Pokud má někdo, kdo s námi vede spor, pravomocné rozhodnutí soudu, vždy ho respektujeme. Naši zaměstnanci jsou placeni řádně a včas, to máte mylné informace. O sporech s dodavateli, případně o obchodních záležitostech, s vámi nebudu jakkoli diskutovat, ani se k nim vyjadřovat,” sdělil nicméně redakci Extra.cz, která jej se zmíněnými stížnostmi konfrontovala.

Související články