Soud v Praze 5 rozhodoval naposledy v kauze o nesplacených dluzích střihačům, kteří pro Soukupa pracovali. Spor dopadl v jejich prospěch, jak se jeden z nich, Milan Procházka, pochlubil na sociální síti.

“Dnes u soudu pro Prahu 5 v kauze nesplacených faktur TV Barrandov. Skončilo to soudem zaprotokolovanou dohodou, že vše bude splaceno do 30. 9. 2023. Proti této soudem zaregistrované dohodě není odvolání a při nenaplnění této dohody bude okamžitě následovat akce exekutora. U tohoto soudu mají být přes dvě desítky dalších podání pro další Soukupovy dluhy jeho zaměstnancům,” uvedl poškozený.

Také jeho bývalý kolega Sergej Kondakov vymáhal po televizi Barrandov několik desítek tisíc korun. To se mu po exekuci Soukupovy firmy podařilo. Jak mělo zaznít v soudní síni, subjektů, kterým Soukupovo impérium dluží, má být celkem dvacet sedm. Vzhledem k tomu, že se Jaromír Soukup nařčením brání, ale spory nejspíš ještě nějakou dobu potrvají.

Napomínání pro televizi Barrandov

Že televize Barrandov není zrovna spolehlivá, co se vyplácení výplat především externím zaměstancům týká, se v kuloárech říká již nějakou dobu. Skutečnosti o soudech, které se nyní Jaromíra Soukupa týkají, dokládají, že se možná nejedná o pouhé klepy. Stejně tak se vypráví také o pracovních podmínkách, které prý k externistům nejsou zrovna přátelské.

Televize Barrandov v minulosti kromě finančních potíží řešila také problémy s Radou pro rozhlasové a televizní vysílání. Ta jí udělila již tolik napomínání, že by je člověk na prstech nespočítal. Ty se z většiny týkaly porušení podmínek licence potřebné k vysílání.

Výtky směřovaly například k faktu, že TV Barrandov vysílá pořad Moje zprávy, který je příliš subjektivní, a tak jej nelze považovat za zpravodajskou relaci. Ta ve vysílání v době stížnosti v roce 2019 chyběla, přestože šlo o nutnou podmínku licence. Další nedostatky spočívaly v minulých letech například k nevyváženosti zpravodajství, neobjektivně podávané žurnalistice a podobně, celkem jich mezi lety 2013 a 2019 bylo 17, jak uvádí web Seznamzprávy.

Dalším problémem Jaromíra Soukupa pak je jeho mnohokrát zmiňované opakované napadání řady známých osobností ve vysílání. V poslední době je ve při například se zpěvačkou Ewou Farnou, která na něj podala žalobu poté, co o ní jeho web Sedmička publikoval z jejího pohledu nelichotivý článek. Soukup ji následně ve své talkshow nařkl, že je nesoudná a arogantní.

Související články